المپیاد ریاضی

username:
password:
  • فیلم آموزشی شیمی پیش‌دانشگاهی برای المپیاد
  • از 6 تا 11 فروردین 1395، بزرگ‌ترین دوره آمادگی مرحله دوم المپیاد توسط آیریسک و انتشارات دانش پژوهان جوان برگزار می‌شود.
  • دوره بزرگ آیریسک و دانش‌پژوهان جوان برای مرحله دوم المپیاد 1395
المپیادهای علمی ایران - آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


کارنامه‌ی جامع و تفصیلی دومین مرحله از هشتمین سال المپیادهای آزمایشی آیریسک (بهمن ماه 1394) در سامانه‌ی نتایج آیریسک قرار گرفت.کارنامه المپیاد آزمایشی آیریسک دانش‌آموزان عزیز با داشتن کد داوطلبی و رمز عبور مندرج در بالای پاسخبرگ، به اینجا مراجعه کرده و جزییات فعالیت و نتایج خود در این امتحان را مشاهده کنند.

پی‌نوشت 1: توضیح اطلاعات موجود در کارنامه‌های آیریسک را از اینجا بخوانید.

پی‌نوشت 3: در صورتی که نام شما در صفحه‌ی کارنامه‌ها نیست، ابتدا از دبیرستان پیگیری نمایید و سپس با آیریسک مکاتبه [+] کنید.

پی‌نوشت 2: برای نفرات اول تا دهم هر رشته که به زودی اعلام می‌شوند، 500 هزار تومان جایزه برای ثبت نام دوره نوروزی مرحله دوم المپیادهای علمی [توضیحات] اهدا می‌شود.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 19 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 721 ]

دوره نوروزی امسال آیریسک از 6 تا 11 فروردین برگزار میشه و هر آدم عاقلی می‌دونه یک دوره طولانی با کلاس‌های صبح تا عصر، تفریح و المپیاد نوروز 95چقدر خسته‌کننده است و بازدهی رو پایین میاره. برای همین دو تا ایستگاه مقوی برای بچه‌ها در نظر گرفتیم که یکی برای شادابی فکری و  یکی برای نشاط بدنی، خیلی عالی میشه.

  • از هر کی بپرسید المپیاد آزمایشی، میگه فقط آیریسک! الان 8 ساله که بزرگ‌ترین و منظم‌ترین المپیادهای آزمایشی کل کشور رو برگزار می‌کنیم و در هر دوره نوروزی یک آزمون شبیه‌ساز مرحله دومی هم داشتیم که خیلی به بچه‌ها کمک کرده. (مثلا می‌تونید از بچه‌های فیزیک 92 بپرسید چند سوال نوروزی آیریسک عینا توی مرحله دوم؟!) امسال هم روز چهارم دوره رو برای المپیاد آزمایشی گذاشتیم تا همه بچه‌های کشور بتونن یک بار ذهن خودشون رو محک بزنن.
  • همه بچه‌ها بعد از آزمون روز چهارمشون میرن پینت بال تا از دست هر چی خسته شدن، به جاش شلیک کنند، غصه‌ها رو بریزن توی خشاب و بسم‌الله! سرحال و آماده برگردن برای دو روز فینال دوره.
  • جون به جون نجومی‌ها بکنی، باز هم چشمشون دنبال آسمونه، برای همین فکر جدا براشون کردیم و یک برنامه رصدی عالی در هوای تمیز عید براشون در نظر گرفتیم که هم کیف کنند و هم برای رصد دوره‌ی باشگاه آماده بشن. شب سوم دوره میرن و صبح میان و استراحت می‌کنن.

خبرهای خوب دوره آیریسک هنوز توی راهه ، امسال هم بهترین نتیجه تمام ایران رو با هم به دست میاریم ...

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 15 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 312 ]

کتاب نظریه اعداد مرحله اول از سری کتاب‌های نردبان المپیاد ریاضی انتشارات گچ به قلم آقای مهدی صفا منتشر شد. نردبان المپیاد ریاضی - نظریه اعداد مرحله اولدر سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی در زمینه نظریه اعداد نوشته شده است که هر یک دارای معایب و محاسنی هستند و برای دسته‌ی خاصی از دانش‌آموزان نگارش شده‌اند. بزرگ‌ترین مزیت کتاب‌های نردبان المپیاد ریاضی، سادگی و روانی مطالب و در عین حال کاربردی بودن نکات و قضیه‌ها در حل مسائل مرحله اول المپیاد ریاضی است. هدف از تألیف کتاب این بوده است که اولاً دانش آموزان بتوانند بدون داشتن معلم و به تنهایی کتاب را مطالعه کنند و در مباحث آن مشکلی نداشته باشد. ثانیاً پس از خواندن کتاب و تسلط روی مباحث و سؤالات آن قادر باشد بیش از نیمی از سؤالات نظریه اعداد مطرح شده در مرحله اول المپیاد ریاضی کشوری را پاسخ دهند.

در واقع دانش‌آموزان با تفکر کافی بر سؤالات این کتاب، علاوه بر تضمین قبولی در مرحله اول، مقدمات لازم برای حل سؤالات مرحله دوم المپیاد ریاضی کشوری را نیز فرا گرفته باشند. به همین علت تعداد صفحات کتاب و فصل‌های آن طوری تنظیم شده است که خواندن و یا تدریس آن در سه یا چهار ماه برای دانش آموزان یا معلمان محترم ممکن باشد. این کتاب بهترین منبع آموزش المپیاد ریاضی برای دانش‌آموزان پایه نهم و دهم است.

توضیحات بیشتر را از اینجا بخوانید و برای تهیه‌ی این کتاب به اینجا مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 13 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 160 ]

طبق برنامه‌ی اعلام شده، دومین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک در سال 1394، در 117 دبیرستان 25 استان کشور و المپیاد آزمایشی آذر آیریسکحوزه‌ی آیریسک در تهران برگزار شد. روزهای آینده پاسخ‌برگ‌های مدارس در مرکز آزمون جمع‌آوری می‌شود و از فردا پاسخنامه‌های تشریحی در سایت ایران آزمون [+] و کانال تلگرام آیریسک [+] قرار خواهد گرفت.

نکات قابل توجه این آزمون:

  • با برگزاری این آزمون، فعالیت‌های مرحله‌ی اولی آیریسک در سال 1394 به پایان رسید و برنامه‌ریزی دوره‌ی نوروزی و آزمون شبیه‌ساز مرحله دوم آیریسک آغاز شد.
  • به نفرات اول تا دهم هر رشته، 25 درصد تخفیف شرکت در دوره جمع‌بندی مرحله دوم المپیاد [+] که از 6 تا 11 فروردین 1395 برگزار می‌شود، جایزه داده خواهد شد.
المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 11 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 336 ]

با صدور بخش‌نامه‌ای از سوی دكتر عبدالرسول عمادی، رئيس مركز سنجش آموزش و پرورش، بخشنامه المپیاد سال 1394دستورالعمل آزمون‌های مرحله‌ی اول المپيادهای علمی و ادبی كشور در سال تحصيلی 95ـ1394 ابلاغ شد. بر اساس اين بخش‌نامه، فقط دانش‌آموزان پايه‌های دوم و سوم متوسطه به شرط دارا بودن شرايط اختصاصی مورد نياز برای هر المپياد، می‌توانند براي شركت در آزمون مرحله‌ی اول ثبت نام كنند. ثبت نام شركت در آزمون مرحله‌ی اول المپيادهاي علمي كشور از روز شنبه 19 دی ماه تا روز 30 دی ماه 1394 سوم بهمن (تمدید شد) انجام می‌شود.
علاقمندان برای ثبت نام در اين آزمون بايد به پايگاه ثبت نام اينترنتی مرکز سنجش آموزش و پرورش [اینجا] مراجعه كنند. البته، ثبت نام داوطلبان پس از تأييد صحت اطلاعات توسط مدير واحد آموزشی در این سامانه قطعی خواهد شد.

پی‌نوشت: مهلت ثبت نام مرحله اول تا 3 بهمن 94 تمدید شد.

برای مشاهده جزییات بخش‌نامه به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 17 دي ماه، 1394 بازدید [ 2760 ]

10 نفر برتر المپیادهای آزمایشی آذر در سایت ایران آزمون [+] و کانال تلگرام آیریسک [+] اعلام شد. نفرات برتر المپیاد آیریسکاین 70 دانش‌آموز از 21 شهر اراک، اصفهان، بجنورد، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خوی، رشت، رفسنجان، سمنان، سنندج، شهرکرد، قزوین، کاشان، کرج، کرمان، کرمانشاه، محلات، همدان و یزد درخشیده‌اند. امیدواریم در آزمون 9 بهمن علاوه بر این عزیزان، شاهد پیشرفت دانش‌آموزان شهرهای دیگر باشیم تا به بهترین شکل نتیجه تلاش خود را ببینند.

جایزه: به 10 نفر اول هر رشته در این آزمون، 100 هزار تومان جایزه‌ی شرکت در دوره جمع‌بندی مرحله اول المپیاد [اطلاعات بیشتر] اهدا می‌شود. برای دریافت این جایزه تا 20 دی ماه با آیریسک تماس بگیرید. شماره‌ی 66980538-021 در تمام ساعات شبانه‌روز آماده پاسخگویی و دریافت پیغام‌های شما است.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 1 دي ماه، 1394 بازدید [ 1067 ]

با توجه به گسترش فراوان پایگاه‌ها و شبکه‌های مجازی در سال‌های اخیر، لزوم تغییر و بهبود روش‌های آموزش گسترده هر روز بیشتر احساس می‌شود. هم افزایی وب المپیاداز آنجا که در هیچ کجای ایران، مخاطبان المپیاد تمام دانش‌آموزان یک مدرسه یا یک شهر نیستند، برگزاری کلاس‌های آموزشی منظم و با برنامه‌ی المپیادی، در بسیاری از نقاط کشور غیرممکن به نظر می‌رسد، اما در همین شهرهای بدون برنامه، هر سال شاهد موفقیت دانش‌آموزان مستعد و کوشا و کسب مدال‌هار رنگی ایشان هستیم.

سال‌ها است که آیریسک به کمک این دانش‌آموزان رفته و علاوه بر برنامه‌ریزی و آشنایی، از طرق مختلف منابع را در اختیار ایشان قرار می‌دهد. حالا که بسترهای مجازی رشد خوبی داشته، باید این مسیر گسترش داده شود و دانش‌آموزان بتوانند با روش‌های ساده‌تر از تجربیات مدرسین و مدال‌آوران المپیادی استفاده نمایند. هر ساله مدال‌آوران دلسوز و با دغدغه، در گروه‌های کوچک و بزرگ، مقداری بر محتوای آموزش مجازی اضافه می‌کنند، اما به دلیل مشغله‌های بعدی و عدم برنامه‌ریزی مناسب، از این محتوا استفاده‌ی مناسبی نمی‌شود یا در طول زمان فراموش شده و از خاطره‌ی آموزش پاک می‌شوند.

معرفی طرح هوا در ادامه مطلب ...

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 25 آذر ماه، 1394 بازدید [ 684 ]

کارنامه‌ی جامع و تفصیلی اولین مرحله از هشتمین سال المپیادهای آزمایشی آیریسک (آذر ماه 1394) در سامانه‌ی نتایج آیریسک قرار گرفت.کارنامه المپیاد آزمایشی دانش‌آموزان عزیز با داشتن کد داوطلبی و رمز عبور مندرج در بالای پاسخبرگ، به اینجا مراجعه کرده و جزییات فعالیت و نتایج خود در این امتحان را مشاهده کنند.

پی‌نوشت 1: توضیح اطلاعات موجود در کارنامه‌های آیریسک را از اینجا بخوانید.

پی‌نوشت 2: برای دومین مرحله از المپیادهای آزمایشی سراسری آیریسک در 9 بهمن برگزار خواهد شد، تا کنون 100 دبیرستان ثبت نام کرده‌اند. مسوولین محترم دیگر مدارس می‌توانند با کسب اطلاعات از اینجا در این مرحله ثبت نام نمایند.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 23 آذر ماه، 1394 بازدید [ 757 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نردبان و همایش المپیاد

با حمایت

وزارت فرهنگ و ارشاد به پرداخت ملت