المپیاد ریاضی

username:
password:
 • تالار افتخارات مدال‌آوران المپیاد آیریسک باز هم درخشان است.
 • بزرگ‌ترین رقابت المپیادی‌ها، در تمام رشته‌های المپیادی
 • از 17 آبان 1394، تمام کتاب‌های فروشگاه آیریسک با 7 درصد تخفیف عرضه می‌شود.
 • از 7 تا 9 بهمن دوره جمعبندی المپیاد آیریسک برای دانش‌آموزان تمام کشور برگزار می‌شود.
 • هر روز یک المپیاد آزمایشی آیریسک با پاسخ تشریحی در کانال تلگرام
المپیادهای علمی ایران - آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


ثبت نام دوره‌ی جمع‌بندی المپیادهای علمی و ادبی در بهمن‌ماه 1394 آغاز شد. از دانش‌آموزان سال‌های دوم و سوم دوره آموزش المپیاد بهمن 1394دبیرستان سراسر کشور که خود را برای آزمون المپیاد امسال آماده می‌کنند، برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی و جمع‌بندی فشرده، دعوت می‌کنیم. این کلاس‌ها در رشته‌های ادبی، ریاضی، زست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم برگزار می‌شود و به موارد زیر می‌پردازد:

 • حل و بررسی کامل سوالات 5 دوره اخیر المپیادهای علمی و ادبی
 • مرور نکات و موارد خلاقانه و ایده‌دار سوالات
 • مرور منابع غیردرسی المپیاد ادبی
 • رفع اشکالات شرکت‌کنندگان و برنامه‌ریزی برای موفقیت در مرحله
 • حل سوالات جدید و مشابه مرحله‌ی اول امسال
 • المپیاد آزمایشی جامع و سراسری

توضیحات تکمیلی کلاس‌های جمع‌بندی مرحله اول المپیاد آیریسک را در اینجا بخوانید. از تمام علاقمندان دعوت می‌کنیم در این دوره شرکت نموده و دوستان المپیادی را نیز مطلع نمایند.

 

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 8 آذر ماه، 1394 بازدید [ 24 ]

در فرصت 30 روزه، 96 دبیرستان از 26 استان کشور در اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی سال 1394 ثبت نام کردند [لیست مدارس] و المپیاد آزمایشی 1394این آزمون در روز‌های 12 و 13 آذر برگزار خواهد شد. به اطلاع می‌رسانیم، مهلت ثبت نام مدارس در این آزمون به پایان رسیده و فرم‌هایی که هم‌اکنون به دست ما می‌رسد، در این آزمون شرکت داده نمی‌شوند.

در صورتی که مدیران محترم مدارس و مشاورین عزیز آموزشی قصد دارند در المپیادهای آزمایشی آیریسک ثبت نام کنند، یادآوری می‌کنیم که دومین مرحله از این آزمون‌ها در 8 و 9 بهمن 1394 در تمام رشته‌های المپیادی (ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم و اخترفیزیک) برگزار می‌شود و ثبت نام برای این آزمون آغاز شده است. برای اطلاع از مراحل ثبت نام به اینجا مراجعه نمایید.

پی‌نوشت: ثبت نام انفرادی در حوزه‌ی تهران هنوز ادامه دارد و دانش‌آموزان تهرانی می‌توانند با مراجعه به این صفحه و انتخاب رشته‌ی مورد نظر در آزمون 13 آذر شرکت نمایند.

 

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 4 آذر ماه، 1394 بازدید [ 98 ]

8 سال از اولین روزی که المپیادهای آزمایشی آیریسک برگزار شد می‌گذرد و در این مدت بیش از 200 دوره آزمون حضوریکانال تلگرام آیریسک و مجازی در 7 رشته المپیاد در سراسر کشور برگزار شده است. آزمون‌هایی که ایده‌های فراوان دارند و می‌توانند هر دانش‌پژوهی را حداقل یک قدم جلو ببرند و یکی از عضله‌های مغز وی را تقویت کنند. این آرشیو بزرگ، با عنوان "ساعت‌ها با المپیاد" توسط انتشارات گچ در حال بازخوانی، ویرایش و تبدیل به کتاب‌های ارزشمند است که توضیحات آن در اینجا آمده است.

اما با توجه به طولانی بودن فرایند چاپ، تصمیم داریم بخشی از المپیادهای آزمایشی آیریسک را به رایگان روی کانال تلگرام آیریسک قرار دهیم تا همه‌ی علاقمندان از آن استفاده کنند. از 20 آبان هر روز با یکی از المپیادهای ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم همراه شما هستیم و پاسخ تشریحی هر آزمون را نیز در اختیار شما می‌گذاریم.

به دوستان علاقمند اطلاع دهید تا از این فرصت استفاده کنند.

 

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 17 آبان ماه، 1394 بازدید [ 337 ]

تا سال‌ها ترس از ضعف در نمرات امتحان نهایی، یکی از عوامل بازدارنده‌ی المپیادی‌ها در سال سوم دبیرستان بود.مهدی نوید ادهم اما خوشبختانه امسال طرحی به تصویب رسید که در آن هر دانش‌آموز می‌تواند یک بار به ترمیم نمرات خود بپردازد. توضیحات این خبر را در ادامه می‌خوانید:
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب «ترمیم نمرات دانش‌آموزان برای کنکور» در شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: براین اساس داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور دارند می‌توانند در دروسی که نمرات آنها پایین است برای یک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کنند. مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بر این اساس امکان ترمیم نمرات دانش‌آموزی فراهم می شود. با توجه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس که بر ضرورت درنظر گرفتن سوابق تحصیلی دانش آموزان برای پذیرش در دانشگاه‌ها تأکید دارد، شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای را در خصوص ترمیم نمرات دانش آموزی داشت.

نوید ادهم افزود: تعدادی از دانش آموزان و خانواده‌ها درخواست ترمیم نمرات تحصیلی خود را داشتند و براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به آنها اجازه داده می‌شود برای یک بار هر دانش آموز به صورت داوطلب آزاد در امتحانات نهایی دوره متوسط شرکت کرده و برای ارتقای نمره یک یا چند درس خود اقدام کنند. دبیرکل شورای عالی اموزش و پروش با بیان اینکه هر داوطلب آزادی که می‌خواهد در کنکور شرکت کند اما نمره چند درس او پایین است و از آنجایی که سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر داشته و این موضوع به ضرر داوطلب خواهد بود، براساس مصوبه شورا اجازه دارد برای یک بار به صورت داوطلب آزاد در دروسی که نمرات آنها پایین است شرکت کند گفت: بدیهی است نمرات جدید داوطلب برای رقابت در کنکور به سازمان سنجش ارائه می شود.

جزییات بیشتر را در ادامه‌ی مطلب دنبال کنید ...

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 9 آبان ماه، 1394 بازدید [ 1030 ]

اولین دورۀ مسابقۀ ببراس در ایران، از 16 الی 20 آبان ماه سال 1394 (نوامبر 2015)، همزمان با سایر کشورهای عضو ببراس، برگزار می­‌شود. آیریسک حامی مسابقات ببراسببراس، یک مسابقۀ برخط (آنلاین) با هدف ترویج مفاهیم بنیادی علوم کامپیوتر، انفورماتیک، تفکرِ کامپیوتری و الگوریتمی و حل معما میان دانش‌­آموزان است. مسابقۀ ببراس شامل مجموعه­ ای از مسئله­‌های کوتاه و نیمه‌بلند چندگزینه­‌ای یا تعاملی است که اصطلاحاً معماهای ببراس (Bebras Tasks) نامیده می­‌شوند. این مسئله­‌ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم بنیادی علوم کامپیوتر دارند، با این حال، می­‌توان بدون داشتن دانش قبلی دربارۀ انفورماتیک به آن­ها پاسخ داد.

مؤسسۀ علمی فرهنگی فاطمی از سال 2014 برگزاری این رویداد جهانی در ایران را بر عهده گرفت و تمام دانش‌آموزان پایۀ­ سوم ابتدایی تا پایان متوسطه (سوم تا دوازدهم) می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. در راستای حمایت از بچه‌های ایران، تمام دانش‌آموزانی که از طریق سامانه‌ی آیریسک در ببراس ثبت نام نمایند، به طور رایگان در این مسابقه شرکت داده می‌شوند.

اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب ...

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 28 مهر ماه، 1394 بازدید [ 598 ]

از دانش‌آموزان مستعد گرفته تا اولیای گرامی و مسوولین آموزشی، همه سوالاتی دارند که به دنبال کسی مشاوره المپیاد آیریسکبرای پاسخگویی یا همفکری درباره‌ی آن می‌گردند. دانش‌آموزی که تازه اسم المپیاد را شنیده تا فردی که خود را برای مدال جهانی آماده می‌کند. پدر و مادری که تازه المپیادی‌ها را در تلویزیون دیده و برای فرزند خود آرزوهایی دارد تا آنکه دو فرزند با مدال کشوری در خانه دارد و برای فرزند بعدی برنامه‌ریزی می‌کند. مدیر و مشاور دبیرستانی که تا کنون هیچ آموزش المپیادی در برنامه نداشته تا آنکه هر سال چندین اعجوبه‌ی خلاق را به مسابقات جهانی معرفی می‌کند. همه سوالاتی دارند که می‌خواهند مطرح شود و چه بهتر که از یک فرد باتجربه پاسخی مناسب دریافت کنند.

آیریسک در اقدامی نوآورانه، طرح "الو المپیاد" را برای مشاوره و پاسخ به سوالات علاقمندان از سراسر ایران راه‌اندازی کرده است. در هر ساعت از الو المپیاد، میزبان یکی از اساتید یا مشاوران مجرب و با سابقه هستیم که هر سال چندین مدال آور را برای مسابقات جهانی پرورش داده است. از آنجا که ممکن است حضور هر یک از این افراد تنها یک بار در الو المپیاد امکان‌پذیر باشد، حتما علاقمندان را خبر کنید تا کسی جا نماند.

برای مطالعه‌ی جزییات و آشنایی بیشتر به اینجا [+] مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 26 مهر ماه، 1394 بازدید [ 371 ]

ثبت نام المپیادهای آزمایشی جامع مرحله‌ی اول آیریسک در سال 1394 آغاز از طریق سایت ایران آزمون [+] آغاز شد. المپیاد آزمایشی آیریسکاین آزمون‌ها به منظور آمادگی جامع دانش‌پژوهان و شرکت آن‌ها در مرحله‌ی اول المپیادهای علمی و ادبی، به طور منظم در رشته‌های ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم از سال 1387 در سراسر ایران برگزار می‌شود و تا کنون هزاران مدال‌آور کشوری المپیاد و صدها مدال‌آور جهانی در آن شرکت داشته‌اند. مزایای شرکت در المپیادهای آزمایشی آیریسک در اینجا آمده است. برای سال جاری نیز برای طراحی سوالات و چینش آن‌ها از همکاری مدال‌آوران در کنار مولفین منابع المپیاد و مدرسین باشگاه دانش‌پژوهان جوان استفاده شده است. در این صفحه معرفی کوتاهی از طراحان المپیادهای آیریسک در سال 1394 را مشاهده نمایید.

توضیحات بیشتر و نحوه‌ی ثبت نام در المپیادهای آزمایشی آیریسک را از اینجا بخوانید.
 

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 19 مهر ماه، 1394 بازدید [ 555 ]

کلاس‌های المپیاد پاییز 1394کلاس‌های آمادگی المپیادهای علمی و ادبی توسط آیریسک در پاییز سال 1394 در شهر تهران برگزار می‌شود. این کلاس‌ها برای 6 هفته از 8 آبان تا 13 آذر در روزهای جمعه از ساعت 8 تا 12:30 تشکیل می‌شود. مخاطب اصلی این دوره، دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوم و سوم دبیرستان هستند که برای مرحله‌ی اول و دوم المپیاد آماده می‌شوند. ثبت نام کلاس‌ها آغاز شده و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. اما هر رشته‌ای که ظرفیت آن تکمیل شود، از لیست کلاس‌ها خارج خواهد شد.

توضیحات بیشتر و لینک‌های تکمیلی دوره پاییزه المپیاد سال 1394:

برای کسب اطلاعات بیشتر، در ساعات اداری با تلفن 02166980538 تماس بگیرید.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 11 مهر ماه، 1394 بازدید [ 381 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نردبان و همایش المپیاد

گاه‌شمار آیریسک
اطلاعات بیشتر
در اینجا
تبلیغات

محصولات المپیادی
با حمایت

وزارت فرهنگ و ارشاد به پرداخت ملت