المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


در ادامه‌ی برنامه‌ی آموزش المپیادهای علمی در سال تحصیلی جاری و پس از برگزاری موفق دوره‌های مرحله‌ی اول المپیاد، دوره‌ی نوروزی المپیادهای علمی در تمام رشته‌ها توسط اساتید دوره نوروز مرحله دوم المپیادمجرب با برترین سطح امکانات به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار خواهد شد. با توجه به ماه‌ها برنامه‌ریزی انجام شده توسط مشاورین باسابقه‌ی المپیادی، امیدواریم بتوانیم اعتماد دانش‌آموزان برتر و خانواده‌ی ایشان را با نظم و دانش‌کافی پاسخ دهیم و در پایان همچون دوره‌های سال‌های گذشته، کسب مدال‌های رنگین کشوری و جهانی توسط شرکت‌کنندگان دوره‌های آیریسک، باعث شریک شدن ما در شادی موفقیت ایشان شود.

اطلاعات مورد نیاز در اینجا و معرفی اساتید آیریسک در اینجا قرار دارد، همچنین برای ثبت نام می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. مهلت ثبت نام در کلاس‌های مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی تا دوم فروردین است، اما با توجه به ظرفیت محدود، گنجایش باقی‌مانده از هر کلاس در پایین صفحه‌ی اول آیریسک قرار داده شده است و پس از پر شدن ظرفیت هر رشته، امکان ثبت نام در آن وجود ندارد.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 106 ]

مشخصات آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی و ادبی در سال 1393 اعلام شد. جزییات آزمون مرحله اول المپیاد 1393مدیریت سنجش و آموزش وزارت آموزش و پرورش، زمان هر آزمون، تعداد سوالات، نمره‌ی مثبت و منفی برای هر پاسخ صحیح و غلط و همین‌طور امکان استفاده از ماشین حساب در المپیادهای 1393 را اعلام کرده است. برای اطلاع از جزییات به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

 

پی‌نوشت: بنا به اعلام کمیته‌ی علمی المپیاد فیزیک، همانند سال گذشته نمره‌ی مرحله‌ی اول تاثیری در انتخاب پذیرفته‌شدگان مرحله‌ی دوم المپیاد فیزیک ندارد و هر مرحله جداگانه محاسبه خواهد شد. (مانند سایر رشته‌ها)

 
المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 28 بهمن ماه، 1393 بازدید [ 1545 ]

طبق خبر اعلام شده از سوی سامانه‌ی دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت پرورش استعدادهای تمدید ثبت نام المپیاد 1393درخشان و دانش‌پژوهان جوان به اطلاع مسوولین آموزشی محترم مدارس، دانش آموزان و اولیاء گرامی می‌رسانیم که با توجه به درخواست هاي مكرر استانها و به منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای آن دسته از دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در آزمون المپيادهای علمی دانش آموزی سال تحصيلی 94-93 نشده‌اند، مهلت ثبت‌نام برای این آزمون ، تا پايان روز چهارشنبه 8 بهمن 1393 تمدید شده است.

حتما در اسرع وقت مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید و به هیچ وجه ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنید.

پی‌نوشت: پیش از ثبت نام، بخشنامه‌ی ثبت نام و جزییات را به طور دقیق از اینجا بخوانید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 3 بهمن ماه، 1393 بازدید [ 725 ]

طبق اعلام باشگاه دانش‌پژوهان جوان، امسال به هیچ وجه ثبت نام جامانده و خارج از تاریخ تعیین مرحله اول المپیاد 1393شده برای داوطلبین و مدارس شرکت‌کننده در المپیادهای علمی وجود ندارد و همه‌ی مدارس و دانش‌آموزان باید در روزهای ثبت نام، کلیه‌ی مراحل را به پایان برسانند.

در پی صحبت‌های آقای صولتیان - مدیر روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان - اعلام شد که امسال برگزاری آزمون مرحله‌ی اول المپیاد توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود و برای هماهنگی در کل کشور، ثبت نام فقط به صورت اینترنتی سامانه‌ی سناد، و واریز وجوه ثبت نام فقط از طریق سامانه‌ی اینترنتی بانکی در این سامانه امکان‌پذیر است. در این صحبت‌ها تاکید شد که ارسال لیست ثبت‌نام یا واریز وجه ثبت نام به صورت بانکی و ارایه‌ی فیش آن، فاقد ارزش است و علاوه بر اینکه وجوه واریزی از دست رفته نیز قابل برگشت است، ثبت نام در آزمون مرحله‌ی اول نیز برای این دانش‌آموزان و مدارس انجام نخواهد شد.

بنابراین از کلیه‌ی دانش‌آموزان و مدیران مدارس دعوت می‌کنیم هرچه سریعتر بخشنامه‌ی اعلام شده از سوی باشگاه [+] را به دقت مطالعه نمایند و پس از اطمینان از شرایط عمومی و اختصاصی هر دانش‌آموز، تا پیش از پایان مهلت قانونی، ثبت‌نام آن را به پایان برسانند.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 30 دي ماه، 1393 بازدید [ 906 ]

باشگاه دانش پژوهان جوان، شرایط داوطلبین، زمان و نحوه ثبت نام و تاریخ برگزاری مرحله‌ی اول آزمون اعلام زمان ثبت نامثبت نام مرحله اول المپیاد 1393 و آزمون مرحله اول المپیاد 1393 المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 94-1393 را اعلام کرد. طبق این بخشنامه ثبت نام سال جاری در این آزمون‌ها که هر ساله با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها برگزار می‌گردد، همانند سال‌های گذشته به صورت اینترنتی بوده و دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم دبیرستان به شرط دارا بودن شرایط مندرج در بخشنامه‌ی پیوست [اینجا] می‌توانند تا پایان وقت اداری روز شنبه 4 بهمن 1393 با مراجعه به سامانه‌ی نام نویسی الکترونیک دانش‌آموزان [سناد] نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مدیران مدارس نیز با مراجعه به همین پایگاه اطلاع رسانی، امکان ثبت نام گروهی دانش آموزان و اطلاع از آخرین آمار ثبت نام کنندگان واحد آموزشی خود را دارند. بدیهی است ثبت نام دانش آموزان به هردو صورت انفرادی و گروهی تنها پس از تایید اطلاعات ثبت شده در سیستم توسط مدیر واحد آموزشی نهایی خواهد شد.

نکات مهم و خلاصه‌ی این بخش‌نامه در ادامه‌ی مطلب آمده است، حتما به آن توجه کنید.

پی‌نوشت: منابع المپیادهای سال 1393 و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبین به ادامه‌ی مطلب اضافه شد.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 27 دي ماه، 1393 بازدید [ 9093 ]

کتاب خلاقیت ریاضی اثر مشهور جورج پولیا، ریاضیدان نامدار مجاری، با ترجمۀ استاد پرویز شهریاریخلاقیت ریاضی از جمله کتاب­‌هایی است که با اقبال خوانندگان ایرانی رو به رو شد و پیش از این نیز در هفت نوبت تجدید چاپ شده است. در سال 1387، بنا به پیشنهاد دکتر امیرحسین اصغری و با موافقت زنده‌یاد استاد پرویز شهریاری، قرار بر این شد که این کتاب با حروفچینی مجدد و یکدست شدن رسم الخط و چند اصلاح جزئی در دو مجلد چاپ شود. نسخه نهایی پیش از چاپ در زمان حیات استاد پرویز شهریاری به رویت و تایید ایشان رسید. خوشبختانه انتشار مجدد کتاب خلاقیت ریاضی با رویکرد جدید حل مساله در کتاب های درسی مقارن شده است. امیدواریم مورد توجه و استقبال دانش آموزان، معلمان و کارشناسان محترم آموزش ریاضی در ایران قرار بگیرد.

برای تهیه‌ی جلد اول [+] و جلد دوم [+] این کتاب به فروشگاه کتاب آیریسک [+] مراجعه کنید.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 21 دي ماه، 1393 بازدید [ 343 ]

دو مرحله از المپیادهای آزمایشی سال جاری آیریسک در آبان و آذر به صورت حضوری آزمون المپیاد آیریسکدر بیش از 70 دبیرستان و نمایندگی آیریسک در سراسر ایران برگزار شد. همچنین بیش از 800 دانش‌آموز نیز به صورت مجازی و از طریق نرم‌افزار آیریسک در این آزمون شرکت کردند که پس از دریافت پاسخ‌نامه‌ی آموزشی و تشریحی این آزمون‌ها، کارنامه‌های تفصیلی خود را در پایگاه المپیاد آیریسک و یا به صورت مکتوب مشاهده کرده‌اند.

سومین مرحله از این آزمون‌ها که به عنوان آخرین پله برای آمادگی مرحله‌ی اول المپیادهای 1393 است؛ در روزهای 9 و 10 بهمن برگزار خواهد شد و امکان ثبت نام جدید برای مدارسی که در آزمون‌های گذشته شرکت نکرده‌اند نیز فراهم می‌باشد. بدین منظور کافی است مسوولین آموزشی مدارس، راهنمای ثبت نام حضوری را از اینجا مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را تا 30 دی به پایان برسانند. لازم به ذکر است که آزمون حضوری در مدارسی برگزار می‌شود که حداقل 6 شرکت‌کننده در آزمون داشته باشند.

پی‌نوشت1: دانش‌آموزانی که دبیرستان ایشان در آزمون شرکت نکرده است، می‌توانند به ادامه‌ی مطلب مراجعه کرده و به صورت انفرادی در آزمون حضوری(فقط تهران) و مجازی (سراسر ایران) ثبت نام کنند.

پی‌نوشت2: این آزمون به صورت هماهنگ در صبح روز جمعه 10 بهمن در دوره‌ی جمع‌بندی آیریسک [+] نیز برگزار خواهد شد، پس شرکت کنندگان در این دوره‌ی آموزشی نیازی به ثبت نام در آزمون ندارند.
 

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 11 دي ماه، 1393 بازدید [ 1506 ]

در یک ماه گذشته بخشنامه‌ای برای مدارس سمپاد تهران و بسیاری از استان‌ها ارسال شده که معافیت اخبار المپیاد آذر 1393مدال‌داران طلا را از کنکور لغو کرده و سهمیه‌ی تشویقی مدال‌های نقره و برنز در کنکور سراسری را از 20% به 10% کاهش داده بود[دریافت بخشنامه]. بلافاصله، آیریسک پیگیری‌های فراوانی را در این خصوص انجام داد و ضمن هم‌اندیشی با مدیران سمپاد شهرستان‌های مختلف اخبار دقیق اتفاقات را از باشگاه دانش‌پژوهان جوان پیگیری نمود اما طی شدن روند قانونی و مشخص شدن صریح وضعیت مدال‌آوران آبنده نیاز به آرامش و همکاری داشت تا اینکه کم‌کم اخبار خوبی به گوش می‌رسد.

امروز گپ و گفتی طولانی با جناب آقای صولتیان مدیر روابط عمومی باشگاه دانش‌پژوهان جوان انجام شد و ایشان با جزییات و حوصله‌ی فراوان درباره‌ی این موضوع توضیح دادند که شرح آن را در رادیو المپیاد آینده (6 دی) خواهید شنید. اما به طور خلاصه و برای آسایش خیال دانش‌پژوهانی که برای المپیادهای علمی و ادبی سال 1393 آماده می‌شوند، مواردی کلیدی را در ادامه‌ی همین مطلب آورده‌ایم.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 26 آذر ماه، 1393 بازدید [ 3507 ]
گاه‌شمار آیریسک
اطلاعات بیشتر
در اینجا
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

نردبان و همایش المپیاد

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
تبلیغات

باشگاه المپیاد بعثت

فایلهای المپیادی