المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


سومین بخش از آکادمی المپیاد در مجله‌ی دانستنیهای شماره‌ی 116 منتشر شد و هم‌اکنون روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور قرار دارد. آکادمی المپیاد دانستنیها 116در این شماره نیز علاوه بر مقدمه‌ای خودمانی برای المپیادی‌ها، در تمام رشته‌های المپیاد مطالب جدیدی ارایه شده است که نویسنده‌ی مطالب این شماره عبارت است از:

همکاران آیریسک در آکادمی المپیاد دانستنیها به ترتیب نام المپیاد:

 • امیرحسین هاشمی: المپیاد ادبی
 • بهزاد خزایی: المپیاد ریاضی
 • عرفان خسروی: المپیاد زیست شناسی
 • مرتضی خلینا: المپیاد شیمی و مشاوره
 • مهدی متقی‌پور: المپیاد فیزیک
 • افشین بهمرام: المپیاد کامپیوتر
 • کامبیز خالقی: المپیاد نجوم

پی‌نوشت: طبق توافق آیریسک و دانستنیها، از این پس در اعلام انتشار هر شماره از آکادمی المپیاد، مطالب شماره‌ی قبلی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آکادمی المپیاد 115 را از اینجا دانلود کنید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 9 آبان ماه، 1393 بازدید [ 19 ]

بعد از برگزاری مسابقات فیتیلستان در المپیادهای شیمی و زیست‌شناسی، از جمعه‌ی دیگر (16 آبان) فیتیلستان ریاضی و فیزیک فیتیلستان ریاضی و فیزیک آیریسکنیز برای دانش‌پژوهان علاقمند به این دو رشته آغاز می‌شود. فیتیلستان المپیاد مجموعه‌ی مسابقات آزاد و رایگانی است که از این جمعه تا جمعه‌ی هفته‌ی آینده برگزار می‌شود و در پایان هر دوره از مسابقات به برندگان جوایزی علمی اهدا می‌گردد.

برای آشنایی بیشتر با روند برگزاری فیتیلستان‌های المپیاد آیریسک به اینجا  و پس از آغاز مسابقه، برای شرکت در فیتیلستان ریاضی به اینجا و فیتیلستان فیزیک به اینجا مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 9 آبان ماه، 1393 بازدید [ 29 ]

اولین المپیاد آزمایشی سال 1393اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک در سال 1393 در هفت رشته‌ی المپیاد ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم در روزهای 22 و 23 آبان برگزار خواهد شد. این مرحله از آزمون‌ها همچون سال گذشته به صورت حضوری و مجازی در مدارس و خانه‌های دانش‌پژوهان سراسر کشور جریان خواهد داشت و کارنامه‌ی تفصیلی تمام شرکت‌کنندگان به صورت تجمیع شده به صورت آنلاین و مکتوب (فقط شرکت‌کنندگان حضوری) ارایه خواهد شد.

برای آشنایی با روند برگزاری و نحوه‌ی ثبت نام در آزمون‌های حضوری که در مدارس متقاضی و نمایندگی‌های آیریسک برگزار می‌شود به اینجا مراجعه نموده و جهت آشنایی با نرم‌افزار آزمون مجازی و مراحل شرکت در این نوع آزمون اینجا را ببینید.

همچنین لازم به ذکر است که کلیه‌ی مدارس متقاضی تا پایان وقت اداری روز 11 آبان فرصت دارند تا فرم شرکت‌کنندگان را ارسال نموده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 بازدید [ 191 ]

انتشارات دانش پژوهان جوان کتاب مینیاتورهای ریاضی را منتشر کرده است. مولف این کتاب تیتو آندرسکو و اسوتسلاو ساوچف، و مترجم آن آقای محمد شریفی می‌باشد. مینیاتورهای ریاضی، مجموعه‌ای از مسائل جذاب در حوزه‌ی درک و خلاقیت ریاضیات است. این کتاب در 50 فصل کوتاه به همراه چندین زنگ تفریح تالیف شده است. در هر فصل به بررسی چندین مسئله با ایده مشابه پرداخته می‌شود. خواندن این کتاب را به تمامی کسانی که قصد شرکت در مرحله دوم المپیاد ریاضی دارند توصیه می‌کنیم. شاید به جرات بتوان گفت کتاب مینیاتورهای ریاضی یکی از بهترین کتاب‌های تیتو آندرسکو در حوزه‌ی المپیاد ریاضی است.

برای خرید اینترنتی کتاب اینجا را کلیک کنید. برای آشنایی بیشتر با کتاب هم به ادامه‌ی مطلب بروید.

 

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 بازدید [ 65 ]

دومین بخش از آکادمی المپیاد در مجله‌ی دانستنیهای شماره‌ی 115 منتشر شد و هم‌اکنون روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور قرار دارد. آکادمی المپیاد دانستنیها 115در این شماره نیز علاوه بر مقدمه‌ای خودمانی برای المپیادی‌ها، در تمام رشته‌های المپیاد مطالب جدیدی ارایه شده است که عنوان و نویسنده‌ی مطالب این شماره عبارت است از:

همکاران آیریسک در آکادمی المپیاد دانستنیها به ترتیب مطالب:

 • مرتضی خلینا: مشاوره (چی بخوانیم؟)
 • امیرحسین هاشمی: المپیاد ادبی (که سالک بی‌خبر نبود ز راه و رسم منزل‌ها)
 • عرفان خسروی: المپیاد زیست شناسی (نظم در قبال بی‌نظمی)
 • بهزاد خزایی: المپیاد ریاضی (دنباله‌ی اکیدا نزولی)
 • کامبیز خالقی: المپیاد نجوم (تولد یک ابرغول)
 • مرتضی خلینا: المپیاد شیمی (از بالا نگاه کن)
 • افشین بهمرام: المپیاد کامپیوتر (چرا المپیاد کامپیوتر؟!)
 • مهدی متقی‌پور: المپیاد فیزیک (پرتاب توپ بین دو دیوار)

پی‌نوشت: طبق توافق آیریسک و دانستنیها، از این پس در اعلام انتشار هر شماره از آکادمی المپیاد، مطالب شماره‌ی قبلی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آکادمی المپیاد 114 را از اینجا دانلود کنید.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 26 مهر ماه، 1393 بازدید [ 189 ]

از این پس، علاوه بر همه‌ی راه‌های قبلی! هر دو هفته یک بار با بخش آکادمی المپیاد مجله‌ی دانستنیها نیز با شما هستیم و در مجموعه‌ای 4 شماره‌ی 114 مجله‌ی دانستنیهاصفحه‌ای از خودمانی‌ها و آموزش‌های المپیادی با شما صحبت می‌کنیم. در شماره‌ی 114 مجله‌ی دانستنیها که از 12 مهر بر روی پیشخوان مطبوعاتی‌های کشور قرار گرفته است، بخش مشاوره‌ی المپیاد و همچنین ریزنکته‌ای از هر یک از المپیادهای علمی به چاپ رسیده است.

برای آشنایی با همکاران آیریسکی این شماره، به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 14 مهر ماه، 1393 بازدید [ 864 ]

هشتمین رادیو المپیاد آیریسک منتشر شد. برای دریافت فایل این برنامه به اینجا مراجعه نمایید. ششمین رادیو المپیاد آیریسکسری برنامه‌های رادیو المپیاد آیریسک که ازین پس، اولین و سومین شنبه‌ی هر ماه منتشر می‌شود، به مباحث گوناگون حوزه‌ی المپیاد می‌پردازد. در این برنامه علاوه بر اخبار المپیادی، گپ و گفت ویژه‌ی دانش‌پژوهان علاقمند به المپیاد ریاضی را با حضور آقای محمد شریفی خواهید شنید. این گفتگو درباره‌ی اطلاعات مقدماتی درباره‌ی انتخاب المپیاد ریاضی و همچنین روش مطالعه‌ی منابع اولیه انجام شده است.

در هر لحظه از شبانه‌روز می‌توانید با کلیک بر اینجا (بخش رادیو المپیاد)، پیشنهادات و انتقادهای خود را درباره‌ی این مجموعه برای آیریسک ارسال کنید. حتما نظرات خوب شما پس از جمع‌بندی در ساخت برنامه‌های بعدی استفاده می‌شود.

منتظر نهمین رادیو المپیاد آیریسک با موضوع المپیاد ادبی در تاریخ 19 مهر 1393 باشید.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 5 مهر ماه، 1393 بازدید [ 691 ]

نتیجه‌ی زحمات 48 دانش‌پژوه المپیاد ریاضی ایران پس از یک دوره‌ی 10 هفته‌ای در باشگاه دانش‌پژوهان جوان مشخص شد و پس از گذراندن آزمون‌های گوناگون، هم‌اکنونمدال‌های المپیاد ریاضی 1393 مدال‌آوران طلا،‌ نقره و برنز سال 1393 مشخص شده‌اند. ضمن عرض خداقوت به همه‌ی این عزیزان، امیدواریم در تمام مراحل زندگی همچون این گام، موفق و پیروز و همچنان قدردان زحمات اولیاء و آموزگاران خویش باشند.

برای مشاهده‌ی اسامی مدال‌آوران دوره‌ی تابستانه‌ی المپیاد ریاضی سال 1393 به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 بازدید [ 1202 ]
گاه‌شمار آیریسک
اطلاعات بیشتر
در اینجا
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
فایلهای المپیادی
فعالیت‌های آیریسک 94-1393

معرفی فعالیت‌های آیریسک در سال 93-1393

المپیادی‌ها و کودکان سرطانی

حمایت دانش پژوهان ایران از کودکان سرطانی