المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی سال جاری آیریسک در روزهای 22 و 23 آبان به صورت حضوری آزمون المپیاد آیریسکدر بیش از 50 دبیرستان و نمایندگی آیریسک در سراسر ایران برگزار شد. همچنین بیش از 550 دانش‌آموز نیز به صورت مجازی و از طریق نرم‌افزار آیریسک در این آزمون شرکت کردند که هم‌اکنون می‌توانند کارنامه‌ی خود را از اینجا مشاهده نمایند. همچنین کارنامه‌ی تفصیلی و راهنمای مشاور شرکت‌کنندگان حضوری به آدرس حوزه‌ی ایشان ارسال شده است که بتوانند تحلیل مناسبی از وضعیت آموخته‌های خود در بین شرکت‌کنندگان به دست آورند.

دومین مرحله از این آزمون‌ها نیز در روزهای 20 و 21 آذر برگزار خواهد شد و امکان ثبت نام جدید برای مدارسی که متقاضی شرکت در آزمون هستند فراهم می‌باشد. بدین منظور کافی است مسوولین آموزشی مدارس، راهنمای ثبت نام حضوری را از اینجا مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را تا 10 آذر به پایان برسانند. لازم به ذکر است که آزمون حضوری در مدارسی برگزار می‌شود که حداقل 6 شرکت‌کننده در آزمون داشته باشند.

پی‌نوشت: دانش‌آموزانی که دبیرستان ایشان در آزمون شرکت نکرده است، می‌توانند به ادامه‌ی مطلب مراجعه کرده و به صورت انفرادی در آزمون حضوری(فقط تهران) و مجازی (سراسر ایران) ثبت نام کنند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 2 آذر ماه، 1393 بازدید [ 201 ]

دو دوره از کلاس‌های آموزشی المپیادهای علمی در رشته‌های گوناگون در روزهای 14-15 آبان و 29-30 آبان برگزار شد. کلاسهای المپیاد آیریسکدر هر یک از این دوره‌ها مطالب مورد نیاز مرحله‌ی اول طبق سرفصل‌های از پیش تعیین شده به دانش‌آموزان تدریس شده و تا حد ممکن اشکالات ایشان در جلسات پرسش و پاسخ برطرف گردید. می‌توانید گزارش شبکه‌ی آموزش از برگزاری دوره‌ی اول را از اینجا ببینید.

هم اکنون ثبت نام دوره‌ی سوم این کلاس‌ها آغاز شده و تا 10 آذر ادامه دارد. امیدواریم در روزهای 13 و 14 آذر نیز، به همراه دانش‌آموزان تهرانی و شهرستانی فضایی علمی را تجربه کنیم و با خیالی آسوده‌تر به پیشواز امتحانات دی‌ماه برویم. جهت آشنایی با سرفصل مطالب دوره‌ی سوم به اینجا و جهت راهنمایی ثبت نام در دوره به اینجا مراجعه نمایید.

پی‌نوشت: مطالب هر دوره به صورت مجزا برای دانش‌آموزان ارایه می‌شود، یعنی کسانی که تا کنون در این کلاس‌ها حضور نداشته‌اند نیز می‌توانند سرفصل‌های جدید را فرا گیرند و برنامه‌ی مدونی برای یادگیری مطالب پیشین نیز دریافت کنند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 2 آذر ماه، 1393 بازدید [ 142 ]

اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک به صورت سراسری حضوری و مجازی از ساعت 8 صبحاولین المپیاد حضوری و مجازی آیریسک در سال 1393 روز پنجشنبه 22 آبان آغاز شده و به دو صورت زیر برگزار می‌گردد:

  1. مدارس متقاضی و نمایندگی‌های آیریسک که پیش از این ثبت نام نموده‌اند، طبق شیوه نامه‌ی ارسال شده آزمون را برگزار می‌کنند.
  2. دانش‌پژوهانی که در لیست آزمون‌های حضوری نیستند، به صورت مجازی در آزمون شرکت می‌کنند.

ثبت نام و شرکت در آزمون به صورت مجازی در طول زمان آزمون (تا ساعت 21 روز جمعه 23 آبان) ادامه دارد و هر دانش‌پژوه فقط یک بار می‌تواند در این آزمون شرکت کند. راهنمای جامع شرکت در آزمون مجازی را از اینجا بخوانید و برای دیدن خلاصه‌ی نکات به ادامه‌ی مطلب مراجعه کنید.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1393 بازدید [ 449 ]

کتاب استراتژی‌های حل مسئله که پیش از این توسط انتشارات باشگاه دانش‌پژوهان جوان به چاپ رسیده بود از این پس با انتقال مجوز چاپ و توزیع این کتاب به انتشارات دانش‌پژوهان جوان از طریق مراکز فروش و نمایندگی‌های توزیع این انتشارات در سراسر کشور قابل تهیه خواهد بود. این کتاب که همواره یکی از منابع مفید آموزش و حل مسئله‌ی المپیاد ریاضی و کامپیوتر در میان دانش‌پژوهان المپیادی بوده است، توسط یاسر احمدی فولادی و در سال 1389 به چاپ رسیده است. دانش‌آموزان علاقه‌مند برای تهیه‌ی این کتاب می‌توانند اینجا را کلیک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب به ادامه‌ی مطلب بروید.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 11 آبان ماه، 1393 بازدید [ 301 ]

سومین بخش از آکادمی المپیاد در مجله‌ی دانستنیهای شماره‌ی 116 منتشر شد و هم‌اکنون روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور قرار دارد. آکادمی المپیاد دانستنیها 116در این شماره نیز علاوه بر مقدمه‌ای خودمانی برای المپیادی‌ها، در تمام رشته‌های المپیاد مطالب جدیدی ارایه شده است که نویسنده‌ی مطالب این شماره عبارت است از:

همکاران آیریسک در آکادمی المپیاد دانستنیها به ترتیب نام المپیاد:

  • امیرحسین هاشمی: المپیاد ادبی
  • بهزاد خزایی: المپیاد ریاضی
  • عرفان خسروی: المپیاد زیست شناسی
  • مرتضی خلینا: المپیاد شیمی و مشاوره
  • مهدی متقی‌پور: المپیاد فیزیک
  • افشین بهمرام: المپیاد کامپیوتر
  • کامبیز خالقی: المپیاد نجوم

پی‌نوشت: طبق توافق آیریسک و دانستنیها، از این پس در اعلام انتشار هر شماره از آکادمی المپیاد، مطالب شماره‌ی قبلی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آکادمی المپیاد 115 را از اینجا دانلود کنید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 9 آبان ماه، 1393 بازدید [ 185 ]

بعد از برگزاری مسابقات فیتیلستان در المپیادهای شیمی و زیست‌شناسی، از جمعه‌ی دیگر (16 آبان) فیتیلستان ریاضی و فیزیک فیتیلستان ریاضی و فیزیک آیریسکنیز برای دانش‌پژوهان علاقمند به این دو رشته آغاز می‌شود. فیتیلستان المپیاد مجموعه‌ی مسابقات آزاد و رایگانی است که از این جمعه تا جمعه‌ی هفته‌ی آینده برگزار می‌شود و در پایان هر دوره از مسابقات به برندگان جوایزی علمی اهدا می‌گردد.

برای آشنایی بیشتر با روند برگزاری فیتیلستان‌های المپیاد آیریسک به اینجا  و پس از آغاز مسابقه، برای شرکت در فیتیلستان ریاضی به اینجا و فیتیلستان فیزیک به اینجا مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 9 آبان ماه، 1393 بازدید [ 146 ]

اولین المپیاد آزمایشی سال 1393اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک در سال 1393 در هفت رشته‌ی المپیاد ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم در روزهای 22 و 23 آبان برگزار خواهد شد. این مرحله از آزمون‌ها همچون سال گذشته به صورت حضوری و مجازی در مدارس و خانه‌های دانش‌پژوهان سراسر کشور جریان خواهد داشت و کارنامه‌ی تفصیلی تمام شرکت‌کنندگان به صورت تجمیع شده به صورت آنلاین و مکتوب (فقط شرکت‌کنندگان حضوری) ارایه خواهد شد.

برای آشنایی با روند برگزاری و نحوه‌ی ثبت نام در آزمون‌های حضوری که در مدارس متقاضی و نمایندگی‌های آیریسک برگزار می‌شود به اینجا مراجعه نموده و جهت آشنایی با نرم‌افزار آزمون مجازی و مراحل شرکت در این نوع آزمون اینجا را ببینید.

همچنین لازم به ذکر است که کلیه‌ی مدارس متقاضی تا پایان وقت اداری روز 11 آبان فرصت دارند تا فرم شرکت‌کنندگان را ارسال نموده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 بازدید [ 487 ]

انتشارات دانش پژوهان جوان کتاب مینیاتورهای ریاضی را منتشر کرده است. مولف این کتاب تیتو آندرسکو و اسوتسلاو ساوچف، و مترجم آن آقای محمد شریفی می‌باشد. مینیاتورهای ریاضی، مجموعه‌ای از مسائل جذاب در حوزه‌ی درک و خلاقیت ریاضیات است. این کتاب در 50 فصل کوتاه به همراه چندین زنگ تفریح تالیف شده است. در هر فصل به بررسی چندین مسئله با ایده مشابه پرداخته می‌شود. خواندن این کتاب را به تمامی کسانی که قصد شرکت در مرحله دوم المپیاد ریاضی دارند توصیه می‌کنیم. شاید به جرات بتوان گفت کتاب مینیاتورهای ریاضی یکی از بهترین کتاب‌های تیتو آندرسکو در حوزه‌ی المپیاد ریاضی است.

برای خرید اینترنتی کتاب اینجا را کلیک کنید. برای آشنایی بیشتر با کتاب هم به ادامه‌ی مطلب بروید.

 

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 بازدید [ 164 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
فایلهای المپیادی
فعالیت‌های آیریسک 94-1393

معرفی فعالیت‌های آیریسک در سال 93-1393

المپیادی‌ها و کودکان سرطانی

حمایت دانش پژوهان ایران از کودکان سرطانی