المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ریاضی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


نتیجه‌ی زحمات 48 دانش‌پژوه المپیاد ریاضی ایران پس از یک دوره‌ی 10 هفته‌ای در باشگاه دانش‌پژوهان جوان مشخص شد و پس از گذراندن آزمون‌های گوناگون، هم‌اکنونمدال‌های المپیاد ریاضی 1393 مدال‌آوران طلا،‌ نقره و برنز سال 1393 مشخص شده‌اند. ضمن عرض خداقوت به همه‌ی این عزیزان، امیدواریم در تمام مراحل زندگی همچون این گام، موفق و پیروز و همچنان قدردان زحمات اولیاء و آموزگاران خویش باشند.

برای مشاهده‌ی اسامی مدال‌آوران دوره‌ی تابستانه‌ی المپیاد ریاضی سال 1393 به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 بازدید [ 621 ]

هفتمین رادیو المپیاد آیریسک منتشر شد. برای دریافت فایل این برنامه به اینجا مراجعه نمایید. ششمین رادیو المپیاد آیریسکسری برنامه‌های رادیو المپیاد آیریسک که اولین شنبه‌ی هر ماه منتشر می‌شود، به مباحث گوناگون حوزه‌ی المپیاد می‌پردازد. در این برنامه علاوه بر اخبار المپیادی، گپ و گفت ویژه‌ی دانش‌پژوهان علاقمند به المپیاد نجوم را با حضور آقای حسن‌زاده خواهید شنید. این گفتگو درباره‌ی علاقمندی و انتخاب المپیاد نجوم و اخترفیزیک و همچنین مطالعه‌ی منابع اولیه انجام شده است.

در هر لحظه از شبانه‌روز می‌توانید با کلیک بر اینجا (بخش رادیو المپیاد)، پیشنهادات و انتقادهای خود را درباره‌ی این مجموعه برای آیریسک ارسال کنید. حتما نظرات خوب شما پس از جمع‌بندی در ساخت برنامه‌های بعدی استفاده می‌شود. همانطور که در متن برنامه نیز ذکر شده است، بنا به نظرات رسیده از سوی شنوندگان این بخش، با شروع سال تحصیلی جدید (مهرماه 1393) هر ماه دو رادیو المپیاد و در اولین و سومین شنبه‌ی هر ماه برای شما آماده خواهد شد.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 1 شهريور ماه، 1393 بازدید [ 477 ]

همایش آشنایی با المپیادهای علمی ویژه‌ی دانش‌آموزان و اولیای ایشان در روز 24 مرداد 1393 با شرکت 250 نفر از 18 استان، در شهر تهران برگزار شد. در این همایش 4 ساعته، لزوم نگاهی نو به المپیاد، آشنایی با روش مطالعه‌ی المپیادی و آشنایی با سرفصل‌های گوناگون رشته‌های المپیادی به طور مختصر مرور شد و در پایان مدرسین و مدال‌آوران رشته‌های مختلف به پرسش‌های مطرح شده از سوی دانش‌پژوهان و خانواده‌‌های گرامی ایشان پاسخ دادند.

همانطور که پیش از این و در اطلاعیه‌ی ثبت نام همایش آمده بود، کلیه‌ی عواید این برنامه به محک (موسسه‌ی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) واگذار خواهد شد تا آیریسک و المپیادی‌های آینده نیز سهم کوچکی در رفاه این عزیزان داشته باشند. گزارش تصویری این برنامه را در ادامه‌ی مطلب مشاهده نمایید.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 25 مرداد ماه، 1393 بازدید [ 980 ]

دکتر مریم میرزاخانی، استاد ریاضیات دانشگاه استنفورد و مدال آور نام‌آشنای المپیاد ریاضی ایران، دریافت نوبل ریاضی توسط مریم میرزاخانینخستین بانوی ریاضی‌دان تاریخ لقب گرفت که توانسته مدال فیلدز، معتبرترین جایزه‌ی دنیای ریاضیات را از آن خود کند. ایشان امروز صبح جایزه‌ی خود را در مراسم افتتاحیه‌ی کنفرانس جهانی ریاضیات سال 2014 از دستان خانم پارک گئون های، رییس‌جمهور کره‌ی جنوبی دریافت کرد. دکتر میرزاخانی، نخستین بانوی تاریخ ریاضیات و نخستین ریاضی‌دان ایرانی است که برنده‌ی این جایزه‌ی ۷۶ ساله می‌شود. هم‌چنین این جایزه بالاترین نشان علمی است که تا کنون توسط یک دانشمند ایرانی کسب شده است. مدال فیلدز، بالاترین نشان علمی رشته ریاضیات است که به دانشمندان برگزیده زیر ۴۰ سال اهدا می‌شود و از آن به نوبل ریاضیات نیز تعبیر می‌شود.
در ادامه‌ی مطلب با خانم میرزاخانی، یکی از مفاخر بزرگ المپیادی ایران آشنا می‌شوید. لازم به ذکر است که از مریم میرزاخانی تنها یک کتاب با زبان فارسی به چاپ رسیده که برای آشنایی و تهیه‌ی کتاب "نظریه‌ی اعداد" به اینجا مراجعه نمایید.

 

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 22 مرداد ماه، 1393 بازدید [ 1297 ]

همانگونه که در برنامه‌ریزی سالانه‌ی آیریسک آمده است [اینجا]، کلاس‌های آموزش و آمادگی مرحله‌ی اولکلاس‌های پاییزی مرحله اول المپیاد آیریسک المپیادهای علمی و ادبی در پاییز 1393 برگزار خواهد شد. این دوره از کلاس‌ها که در سه بخش دو روزه برای پوشش کلیه‌ی مطالب هر یک از دروس برنامه‌ریزی شده است، در شهر تهران و با شرکت دانش‌پژوهان علاقمند سراسر کشور برگزار خواهد شد. اطلاعات دقیق این کلاس‌ها را در اینجا مشاهده نمایید. لازم به ذکر است به منظور حفظ آرامش هنگام یادگیری و ایجاد مطلوب‌ترین جو رقابتی سالم، کلیه‌ی کلاس‌ها و دوره‌های آیریسک برای دختران و پسران به صورت جداگانه برگزار می‌شود.

جهت گفتگو درباره‌ی این کلاس‌ها اینجا را ببینید و برای کسب اطلاع از نحوه‌ی ثبت نام به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 10 مرداد ماه، 1393 بازدید [ 2278 ]

ششمین رادیو المپیاد آیریسک منتشر شد. برای دریافت فایل این برنامه به اینجا مراجعه نمایید. ششمین رادیو المپیاد آیریسکسری برنامه‌های رادیو المپیاد آیریسک که اولین شنبه‌ی هر ماه منتشر می‌شود، به مباحث گوناگون حوزه‌ی المپیاد می‌پردازد. در این برنامه اخبار المپیادی و گپ و گفت ویژه‌ی دانش‌پژوهان علاقمند به المپیاد شیمی را خواهید شنید. این گفتگو درباره‌ی علاقمندی و انتخاب المپیاد شیمی و همچنین مطالعه‌ی منابع تا مرحله‌ی اول انجام شده است.

در هر لحظه از شبانه‌روز می‌توانید با کلیک بر اینجا (بخش رادیو المپیاد)، پیشنهادات و انتقادهای خود را درباره‌ی این مجموعه برای آیریسک ارسال کنید. حتما نظرات خوب شما پس از جمع‌بندی در ساخت برنامه‌های بعدی استفاده خواهد شد.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 4 مرداد ماه، 1393 بازدید [ 357 ]

طبق خبر رسیده به آیریسک، دوره‌ی آموزشی مقدمات المپیاد ریاضی و کامپیوتر ویژه‌ی دانش‌آموزان جدیدالورود دوره آموزش المپیاد ریاضی و کامپیوتربه دبیرستان به همت دکتر افشین بهمرام در مرداد و شهریور امسال در شهر تهران برگزار می‌شود. دراین دوره دانش آموزان با المپیاد ریاضی و کامپیوتر آشنا می‌شوند و  مطالب پایه‌ی المپیاد ریاضی و کامپیوتر به دانش آموزان تدریس می‌شود؛ همچنین جزوه‌ای حاوی نمونه سوالات مرحله‌ی اول المپیاد در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و در طول کلاس‌ها سوالات تجزیه و تحلیل می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این دوره به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.
 

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 21 تير ماه، 1393 بازدید [ 836 ]
گاه‌شمار آیریسک
اطلاعات بیشتر
در اینجا
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
موضوعات مطالب آیریسک
فایلهای المپیادی
فعالیت‌های آیریسک 94-1393

معرفی فعالیت‌های آیریسک در سال 93-1393

المپیادی‌ها و کودکان سرطانی

حمایت دانش پژوهان ایران از کودکان سرطانی