المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


طبق خبر اعلام شده از سوی سامانه‌ی دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت پرورش استعدادهای تمدید ثبت نام المپیاد 1393درخشان و دانش‌پژوهان جوان به اطلاع مسوولین آموزشی محترم مدارس، دانش آموزان و اولیاء گرامی می‌رسانیم که با توجه به درخواست هاي مكرر استانها و به منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای آن دسته از دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در آزمون المپيادهای علمی دانش آموزی سال تحصيلی 94-93 نشده‌اند، مهلت ثبت‌نام برای این آزمون ، تا پايان روز چهارشنبه 8 بهمن 1393 تمدید شده است.

حتما در اسرع وقت مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید و به هیچ وجه ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنید.

پی‌نوشت: پیش از ثبت نام، بخشنامه‌ی ثبت نام و جزییات را به طور دقیق از اینجا بخوانید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 3 بهمن ماه، 1393 بازدید [ 397 ]

طبق اعلام باشگاه دانش‌پژوهان جوان، امسال به هیچ وجه ثبت نام جامانده و خارج از تاریخ تعیین مرحله اول المپیاد 1393شده برای داوطلبین و مدارس شرکت‌کننده در المپیادهای علمی وجود ندارد و همه‌ی مدارس و دانش‌آموزان باید در روزهای ثبت نام، کلیه‌ی مراحل را به پایان برسانند.

در پی صحبت‌های آقای صولتیان - مدیر روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان - اعلام شد که امسال برگزاری آزمون مرحله‌ی اول المپیاد توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود و برای هماهنگی در کل کشور، ثبت نام فقط به صورت اینترنتی سامانه‌ی سناد، و واریز وجوه ثبت نام فقط از طریق سامانه‌ی اینترنتی بانکی در این سامانه امکان‌پذیر است. در این صحبت‌ها تاکید شد که ارسال لیست ثبت‌نام یا واریز وجه ثبت نام به صورت بانکی و ارایه‌ی فیش آن، فاقد ارزش است و علاوه بر اینکه وجوه واریزی از دست رفته نیز قابل برگشت است، ثبت نام در آزمون مرحله‌ی اول نیز برای این دانش‌آموزان و مدارس انجام نخواهد شد.

بنابراین از کلیه‌ی دانش‌آموزان و مدیران مدارس دعوت می‌کنیم هرچه سریعتر بخشنامه‌ی اعلام شده از سوی باشگاه [+] را به دقت مطالعه نمایند و پس از اطمینان از شرایط عمومی و اختصاصی هر دانش‌آموز، تا پیش از پایان مهلت قانونی، ثبت‌نام آن را به پایان برسانند.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 30 دي ماه، 1393 بازدید [ 560 ]

باشگاه دانش پژوهان جوان، شرایط داوطلبین، زمان و نحوه ثبت نام و تاریخ برگزاری مرحله‌ی اول آزمون اعلام زمان ثبت نامثبت نام مرحله اول المپیاد 1393 و آزمون مرحله اول المپیاد 1393 المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 94-1393 را اعلام کرد. طبق این بخشنامه ثبت نام سال جاری در این آزمون‌ها که هر ساله با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها برگزار می‌گردد، همانند سال‌های گذشته به صورت اینترنتی بوده و دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم دبیرستان به شرط دارا بودن شرایط مندرج در بخشنامه‌ی پیوست [اینجا] می‌توانند تا پایان وقت اداری روز شنبه 4 بهمن 1393 با مراجعه به سامانه‌ی نام نویسی الکترونیک دانش‌آموزان [سناد] نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مدیران مدارس نیز با مراجعه به همین پایگاه اطلاع رسانی، امکان ثبت نام گروهی دانش آموزان و اطلاع از آخرین آمار ثبت نام کنندگان واحد آموزشی خود را دارند. بدیهی است ثبت نام دانش آموزان به هردو صورت انفرادی و گروهی تنها پس از تایید اطلاعات ثبت شده در سیستم توسط مدیر واحد آموزشی نهایی خواهد شد.

نکات مهم و خلاصه‌ی این بخش‌نامه در ادامه‌ی مطلب آمده است، حتما به آن توجه کنید.

پی‌نوشت: منابع المپیادهای سال 1393 و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبین به ادامه‌ی مطلب اضافه شد.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 27 دي ماه، 1393 بازدید [ 4799 ]

دو مرحله از المپیادهای آزمایشی سال جاری آیریسک در آبان و آذر به صورت حضوری آزمون المپیاد آیریسکدر بیش از 70 دبیرستان و نمایندگی آیریسک در سراسر ایران برگزار شد. همچنین بیش از 800 دانش‌آموز نیز به صورت مجازی و از طریق نرم‌افزار آیریسک در این آزمون شرکت کردند که پس از دریافت پاسخ‌نامه‌ی آموزشی و تشریحی این آزمون‌ها، کارنامه‌های تفصیلی خود را در پایگاه المپیاد آیریسک و یا به صورت مکتوب مشاهده کرده‌اند.

سومین مرحله از این آزمون‌ها که به عنوان آخرین پله برای آمادگی مرحله‌ی اول المپیادهای 1393 است؛ در روزهای 9 و 10 بهمن برگزار خواهد شد و امکان ثبت نام جدید برای مدارسی که در آزمون‌های گذشته شرکت نکرده‌اند نیز فراهم می‌باشد. بدین منظور کافی است مسوولین آموزشی مدارس، راهنمای ثبت نام حضوری را از اینجا مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را تا 30 دی به پایان برسانند. لازم به ذکر است که آزمون حضوری در مدارسی برگزار می‌شود که حداقل 6 شرکت‌کننده در آزمون داشته باشند.

پی‌نوشت1: دانش‌آموزانی که دبیرستان ایشان در آزمون شرکت نکرده است، می‌توانند به ادامه‌ی مطلب مراجعه کرده و به صورت انفرادی در آزمون حضوری(فقط تهران) و مجازی (سراسر ایران) ثبت نام کنند.

پی‌نوشت2: این آزمون به صورت هماهنگ در صبح روز جمعه 10 بهمن در دوره‌ی جمع‌بندی آیریسک [+] نیز برگزار خواهد شد، پس شرکت کنندگان در این دوره‌ی آموزشی نیازی به ثبت نام در آزمون ندارند.
 

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 11 دي ماه، 1393 بازدید [ 920 ]

دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در المپیاد ادبی هرساله علاوه بر منابع درسی و کتاب‌های 3 سال دبیرستان، منابع مرحله اول المپیاد ادبی 1393منابعی غیردرسی انتخاب شده توسط کمیته‌ی علمی المپیاد ادبی را از متون نظم و نثر ادبیات ایران بررسی می‌کنند و در آزمون مرحله‌ی اول و دوم به سوالات این منابع نیز پاسخ می‌دهند. امسال نیز منابع درسی و غیر درسی المپیاد ادبی از سوی این کمیته اعلام شده که در ادامه‌ی مطلب می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

مطالعه‌ی منابع غیردرسی علاوه بر ایجاد دید ادبی بهتر، سهم بزرگی در موفقیت دانش‌پژوهان خواهد داشت، از آنها غافل نشوید.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 9 دي ماه، 1393 بازدید [ 828 ]

در یک ماه گذشته بخشنامه‌ای برای مدارس سمپاد تهران و بسیاری از استان‌ها ارسال شده که معافیت اخبار المپیاد آذر 1393مدال‌داران طلا را از کنکور لغو کرده و سهمیه‌ی تشویقی مدال‌های نقره و برنز در کنکور سراسری را از 20% به 10% کاهش داده بود[دریافت بخشنامه]. بلافاصله، آیریسک پیگیری‌های فراوانی را در این خصوص انجام داد و ضمن هم‌اندیشی با مدیران سمپاد شهرستان‌های مختلف اخبار دقیق اتفاقات را از باشگاه دانش‌پژوهان جوان پیگیری نمود اما طی شدن روند قانونی و مشخص شدن صریح وضعیت مدال‌آوران آبنده نیاز به آرامش و همکاری داشت تا اینکه کم‌کم اخبار خوبی به گوش می‌رسد.

امروز گپ و گفتی طولانی با جناب آقای صولتیان مدیر روابط عمومی باشگاه دانش‌پژوهان جوان انجام شد و ایشان با جزییات و حوصله‌ی فراوان درباره‌ی این موضوع توضیح دادند که شرح آن را در رادیو المپیاد آینده (6 دی) خواهید شنید. اما به طور خلاصه و برای آسایش خیال دانش‌پژوهانی که برای المپیادهای علمی و ادبی سال 1393 آماده می‌شوند، مواردی کلیدی را در ادامه‌ی همین مطلب آورده‌ایم.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 26 آذر ماه، 1393 بازدید [ 2941 ]

طبق برنامه‌ی اعلام شده در ابتدای سال‌تحصیلی جاری [اینجا]، دوره‌ی آموزش و جمع‌بندی مرحله‌ی اول المپیادهای علمی در روزهای هشتم تا دهم بهمن‌ماه 1393 دوره آموزش و جمع بندی المپیاد 1393در شهر تهران و توسط آیریسک برگزار خواهد شد.شرکت در این کلاس‌ها برای دانش‌آموزان سراسر ایران مفید و آزاد است و هدف از برگزاری این دوره، آشنایی کامل و تکمیلی دانش‌آموزان با نکات آزمون مرحله‌ی اول و جمع‌بندی و مرور آنها است. همچنین در این دوره نمونه‌ی سوالات و همچنین آزمون‌های دوره‌های اخیر المپیادهای علمی به طور کامل بررسی خواهد شد و در نهایت اشکالات دانش‌آموزان در مورد این مباحث برطرف می‌گردد.

برای مشاهده‌ی توضیحات تکمیلی و پاسخ به پرسش‌های مطرح شده به اینجا و برای ثبت نام نهایی به اینجا مراجعه نمایید. همچنین آموزش ثبت نام در ادامه‌ی مطلب آمده است.

پی‌نوشت: به دلیل تاخیر در برگزاری آزمون مرحله‌ی اول و ایجاد فرصت مناسب جهت مطالعه‌ی پیش از کلاس‌ها برای دانش‌آموزان سراسر کشور، زمان برگزاری کلاس‌ها با یک هفته جابجایی به 8 تا 10 بهمن منتقل شد.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 23 آذر ماه، 1393 بازدید [ 3047 ]

کارنامه‌ی جامع و توصیفی هر داوطلب، علاوه بر آنکه جایگاه وی را در رقابت آزمایشی مشخص می‌کند، اطلاعات کارنامه المپیاد آیریسکهدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مطالعاتی او را نیز به جهت درست هدایت خواهد کرد. مشخص کردن دقیق نقاط ضعف و قوت در یک کارنامه، دید درستی از جایگاه داوطلب شرکت در آزمون به او خواهد داد. در این راستا  آیریسک علاوه بر ارایه‌ی اطلاعات جامع و مورد نیاز داوطلبین در کارنامه‌های آزمون‌های آزمایشی، با سطح‌بندی دشواری سوالات، میزان تسلط هر داوطلب را در مبحث مورد نظر مشخص می‌کند و خطای ناشی از ضعف علمی یا بی‌دقتی را نیز گوشزد می‌کند. مطالعه‌ی توضیحات بیشتر و مشاهده‌ی نمونه کارنامه‌ی آزمون‌های آیریسک به اینجا مراجعه نمایید.

پی‌نوشت 1: مهلت ثبت نام گروهی مدارس سراسر کشور در دومین المپیاد آزمایشی آیریسک تا 15 آذر تمدید شد. [بیشتر+]

پی‌نوشت 2: دانش‌آموزان سراسر کشور می‌توانند در روزهای 20 و 21 آذر به صورت مجازی در آزمون شرکت کنند. [بیشتر+]

پی‌نوشت 3: دانش‌آموزان تهرانی می‌توانند به صورت انفرادی در حوزه‌ی آزمون آیریسک ثبت نام کنند. [بیشتر+]

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 11 آذر ماه، 1393 بازدید [ 807 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

نردبان و همایش المپیاد

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
تبلیغات

باشگاه المپیاد بعثت

فایلهای المپیادی
فعالیت‌های آیریسک 94-1393

معرفی فعالیت‌های آیریسک در سال 93-1393

المپیادی‌ها و کودکان سرطانی

حمایت دانش پژوهان ایران از کودکان سرطانی