المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


در یک ماه گذشته بخشنامه‌ای برای مدارس سمپاد تهران و بسیاری از استان‌ها ارسال شده که معافیت اخبار المپیاد آذر 1393مدال‌داران طلا را از کنکور لغو کرده و سهمیه‌ی تشویقی مدال‌های نقره و برنز در کنکور سراسری را از 20% به 10% کاهش داده بود[دریافت بخشنامه]. بلافاصله، آیریسک پیگیری‌های فراوانی را در این خصوص انجام داد و ضمن هم‌اندیشی با مدیران سمپاد شهرستان‌های مختلف اخبار دقیق اتفاقات را از باشگاه دانش‌پژوهان جوان پیگیری نمود اما طی شدن روند قانونی و مشخص شدن صریح وضعیت مدال‌آوران آبنده نیاز به آرامش و همکاری داشت تا اینکه کم‌کم اخبار خوبی به گوش می‌رسد.

امروز گپ و گفتی طولانی با جناب آقای صولتیان مدیر روابط عمومی باشگاه دانش‌پژوهان جوان انجام شد و ایشان با جزییات و حوصله‌ی فراوان درباره‌ی این موضوع توضیح دادند که شرح آن را در رادیو المپیاد آینده (6 دی) خواهید شنید. اما به طور خلاصه و برای آسایش خیال دانش‌پژوهانی که برای المپیادهای علمی و ادبی سال 1393 آماده می‌شوند، مواردی کلیدی را در ادامه‌ی همین مطلب آورده‌ایم.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 26 آذر ماه، 1393 بازدید [ 1538 ]

طبق برنامه‌ی اعلام شده در ابتدای سال‌تحصیلی جاری [اینجا]، دوره‌ی آموزش و جمع‌بندی مرحله‌ی اول المپیادهای علمی در روزهای اول تا سوم بهمن‌ماه 1393 دوره آموزش و جمع بندی المپیاد 1393در شهر تهران و توسط آیریسک برگزار خواهد شد.شرکت در این کلاس‌ها برای دانش‌آموزان سراسر ایران مفید و آزاد است و هدف از برگزاری این دوره، آشنایی کامل و تکمیلی دانش‌آموزان با نکات آزمون مرحله‌ی اول و جمع‌بندی و مرور آنها است. همچنین در این دوره نمونه‌ی سوالات و همچنین آزمون‌های دوره‌های اخیر المپیادهای علمی به طور کامل بررسی خواهد شد و در نهایت اشکالات دانش‌آموزان در مورد این مباحث برطرف می‌گردد.

برای مشاهده‌ی توضیحات تکمیلی و پاسخ به پرسش‌های مطرح شده به اینجا و برای ثبت نام نهایی به اینجا مراجعه نمایید. همچنین آموزش ثبت نام در ادامه‌ی مطلب آمده است.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 23 آذر ماه، 1393 بازدید [ 401 ]

کارنامه‌ی جامع و توصیفی هر داوطلب، علاوه بر آنکه جایگاه وی را در رقابت آزمایشی مشخص می‌کند، اطلاعات کارنامه المپیاد آیریسکهدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مطالعاتی او را نیز به جهت درست هدایت خواهد کرد. مشخص کردن دقیق نقاط ضعف و قوت در یک کارنامه، دید درستی از جایگاه داوطلب شرکت در آزمون به او خواهد داد. در این راستا  آیریسک علاوه بر ارایه‌ی اطلاعات جامع و مورد نیاز داوطلبین در کارنامه‌های آزمون‌های آزمایشی، با سطح‌بندی دشواری سوالات، میزان تسلط هر داوطلب را در مبحث مورد نظر مشخص می‌کند و خطای ناشی از ضعف علمی یا بی‌دقتی را نیز گوشزد می‌کند. مطالعه‌ی توضیحات بیشتر و مشاهده‌ی نمونه کارنامه‌ی آزمون‌های آیریسک به اینجا مراجعه نمایید.

پی‌نوشت 1: مهلت ثبت نام گروهی مدارس سراسر کشور در دومین المپیاد آزمایشی آیریسک تا 15 آذر تمدید شد. [بیشتر+]

پی‌نوشت 2: دانش‌آموزان سراسر کشور می‌توانند در روزهای 20 و 21 آذر به صورت مجازی در آزمون شرکت کنند. [بیشتر+]

پی‌نوشت 3: دانش‌آموزان تهرانی می‌توانند به صورت انفرادی در حوزه‌ی آزمون آیریسک ثبت نام کنند. [بیشتر+]

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 11 آذر ماه، 1393 بازدید [ 600 ]

اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی سال جاری آیریسک در روزهای 22 و 23 آبان به صورت حضوری آزمون المپیاد آیریسکدر بیش از 50 دبیرستان و نمایندگی آیریسک در سراسر ایران برگزار شد. همچنین بیش از 550 دانش‌آموز نیز به صورت مجازی و از طریق نرم‌افزار آیریسک در این آزمون شرکت کردند که هم‌اکنون می‌توانند کارنامه‌ی خود را از اینجا مشاهده نمایند. همچنین کارنامه‌ی تفصیلی و راهنمای مشاور شرکت‌کنندگان حضوری به آدرس حوزه‌ی ایشان ارسال شده است که بتوانند تحلیل مناسبی از وضعیت آموخته‌های خود در بین شرکت‌کنندگان به دست آورند.

دومین مرحله از این آزمون‌ها نیز در روزهای 20 و 21 آذر برگزار خواهد شد و امکان ثبت نام جدید برای مدارسی که متقاضی شرکت در آزمون هستند فراهم می‌باشد. بدین منظور کافی است مسوولین آموزشی مدارس، راهنمای ثبت نام حضوری را از اینجا مطالعه کرده و مراحل ثبت نام را تا 10 آذر 15 آذر به پایان برسانند. لازم به ذکر است که آزمون حضوری در مدارسی برگزار می‌شود که حداقل 6 شرکت‌کننده در آزمون داشته باشند.

پی‌نوشت: دانش‌آموزانی که دبیرستان ایشان در آزمون شرکت نکرده است، می‌توانند به ادامه‌ی مطلب مراجعه کرده و به صورت انفرادی در آزمون حضوری(فقط تهران) و مجازی (سراسر ایران) ثبت نام کنند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 2 آذر ماه، 1393 بازدید [ 1173 ]

دو دوره از کلاس‌های آموزشی المپیادهای علمی در رشته‌های گوناگون در روزهای 14-15 آبان و 29-30 آبان برگزار شد. کلاسهای المپیاد آیریسکدر هر یک از این دوره‌ها مطالب مورد نیاز مرحله‌ی اول طبق سرفصل‌های از پیش تعیین شده به دانش‌آموزان تدریس شده و تا حد ممکن اشکالات ایشان در جلسات پرسش و پاسخ برطرف گردید. می‌توانید گزارش شبکه‌ی آموزش از برگزاری دوره‌ی اول را از اینجا ببینید.

هم اکنون ثبت نام دوره‌ی سوم این کلاس‌ها آغاز شده و تا 10 آذر ادامه دارد. امیدواریم در روزهای 13 و 14 آذر نیز، به همراه دانش‌آموزان تهرانی و شهرستانی فضایی علمی را تجربه کنیم و با خیالی آسوده‌تر به پیشواز امتحانات دی‌ماه برویم. جهت آشنایی با سرفصل مطالب دوره‌ی سوم به اینجا و جهت راهنمایی ثبت نام در دوره به اینجا مراجعه نمایید.

پی‌نوشت: مطالب هر دوره به صورت مجزا برای دانش‌آموزان ارایه می‌شود، یعنی کسانی که تا کنون در این کلاس‌ها حضور نداشته‌اند نیز می‌توانند سرفصل‌های جدید را فرا گیرند و برنامه‌ی مدونی برای یادگیری مطالب پیشین نیز دریافت کنند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 2 آذر ماه، 1393 بازدید [ 848 ]

اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک به صورت سراسری حضوری و مجازی از ساعت 8 صبحاولین المپیاد حضوری و مجازی آیریسک در سال 1393 روز پنجشنبه 22 آبان آغاز شده و به دو صورت زیر برگزار می‌گردد:

  1. مدارس متقاضی و نمایندگی‌های آیریسک که پیش از این ثبت نام نموده‌اند، طبق شیوه نامه‌ی ارسال شده آزمون را برگزار می‌کنند.
  2. دانش‌پژوهانی که در لیست آزمون‌های حضوری نیستند، به صورت مجازی در آزمون شرکت می‌کنند.

ثبت نام و شرکت در آزمون به صورت مجازی در طول زمان آزمون (تا ساعت 21 روز جمعه 23 آبان) ادامه دارد و هر دانش‌پژوه فقط یک بار می‌تواند در این آزمون شرکت کند. راهنمای جامع شرکت در آزمون مجازی را از اینجا بخوانید و برای دیدن خلاصه‌ی نکات به ادامه‌ی مطلب مراجعه کنید.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1393 بازدید [ 624 ]

سومین بخش از آکادمی المپیاد در مجله‌ی دانستنیهای شماره‌ی 116 منتشر شد و هم‌اکنون روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور قرار دارد. آکادمی المپیاد دانستنیها 116در این شماره نیز علاوه بر مقدمه‌ای خودمانی برای المپیادی‌ها، در تمام رشته‌های المپیاد مطالب جدیدی ارایه شده است که نویسنده‌ی مطالب این شماره عبارت است از:

همکاران آیریسک در آکادمی المپیاد دانستنیها به ترتیب نام المپیاد:

  • امیرحسین هاشمی: المپیاد ادبی
  • بهزاد خزایی: المپیاد ریاضی
  • عرفان خسروی: المپیاد زیست شناسی
  • مرتضی خلینا: المپیاد شیمی و مشاوره
  • مهدی متقی‌پور: المپیاد فیزیک
  • افشین بهمرام: المپیاد کامپیوتر
  • کامبیز خالقی: المپیاد نجوم

پی‌نوشت: طبق توافق آیریسک و دانستنیها، از این پس در اعلام انتشار هر شماره از آکادمی المپیاد، مطالب شماره‌ی قبلی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آکادمی المپیاد 115 را از اینجا دانلود کنید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 9 آبان ماه، 1393 بازدید [ 324 ]

اولین المپیاد آزمایشی سال 1393اولین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک در سال 1393 در هفت رشته‌ی المپیاد ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم در روزهای 22 و 23 آبان برگزار خواهد شد. این مرحله از آزمون‌ها همچون سال گذشته به صورت حضوری و مجازی در مدارس و خانه‌های دانش‌پژوهان سراسر کشور جریان خواهد داشت و کارنامه‌ی تفصیلی تمام شرکت‌کنندگان به صورت تجمیع شده به صورت آنلاین و مکتوب (فقط شرکت‌کنندگان حضوری) ارایه خواهد شد.

برای آشنایی با روند برگزاری و نحوه‌ی ثبت نام در آزمون‌های حضوری که در مدارس متقاضی و نمایندگی‌های آیریسک برگزار می‌شود به اینجا مراجعه نموده و جهت آشنایی با نرم‌افزار آزمون مجازی و مراحل شرکت در این نوع آزمون اینجا را ببینید.

همچنین لازم به ذکر است که کلیه‌ی مدارس متقاضی تا پایان وقت اداری روز 11 آبان فرصت دارند تا فرم شرکت‌کنندگان را ارسال نموده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 بازدید [ 562 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

هرچه خوانده‌اید، جمع کنید!

دوره جمعبندی مرحله اول المپیاد

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
فایلهای المپیادی
فعالیت‌های آیریسک 94-1393

معرفی فعالیت‌های آیریسک در سال 93-1393

المپیادی‌ها و کودکان سرطانی

حمایت دانش پژوهان ایران از کودکان سرطانی