المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club

username:
password:

.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


طبق خبر اعلام شده [اینجا] کلاس‌های آمادگی برای تمام المپیادهای علمی و ادبی از ابتدای مرداد تا نیمه‌ی شهریور (20 جلسه برای هر رشته) در شهر تهران برگزار خواهد شد. ثبت نام در این کلاس‌ها تا تکمیل ظرفیت گروه دوم یا 25 تیرماه ادامه دارد.کلاس المپیاد آیریسک برای مشاهده‌ی برنامه‌ی این کلاس‌ها و آشنایی با روند برگزاری به اینجا مراجعه  نمایید. برای بازدهی بیشتر، این کلاس‌ها خلوت و در گروه‌های حداکثر 7 نفره برگزار می‌شود تا امکان پرسش و پاسخ و پی‌گیری برنامه‌ی مطالعاتی تک‌تک افراد شرکت‌کننده فراهم باشد. همچنین برای تدریس هر موضوع، از بهترین افراد باتجربه در آن زمینه استفاده شده است که سابقه‌ی تدریس موفقی را در مدارس و کلاس‌های گوناگون داشته‌اند.

ظرفیت باقی‌مانده‌ی هر گروه از این کلاس‌ها را تا انتهای زمان ثبت نام، در پایین همین صفحه مشاهده نمایید.

پی‌نوشت: مباحث کلاس‌های پاییز و زمستان المپیاد آیریسک در ادامه‌ی کلاس‌های تابستانه خواهد بود و دانش‌آموزانی که در این دوره ثبت نام نکنند، برای شرکت در ترم‌های پاییز و زمستان، باید مطالب را با تلاش خویش بیاموزند.

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 14 تير ماه، 1394 بازدید [ 114 ]

در چند روز گذشته پس از اعلام آغاز ثبت نام دانش‌آموزان در دوره‌های تابستانی المپیادهای علمی که توسط آیریسک و در شهر تهران برگزار می‌شود، انتخاب بهترین کلاس المپیادخانواده‌های محترم طی تماس‌هایی درباره‌ی چند و چون برگزاری این کلاس‌ها پرسش‌هایی داشته‌اند. با آنکه آیریسک پرسابقه‌ترین گروه المپیاد ایران است و تا کنون در پرورش صدها مدال‌آور کشوری و جهانی نقش موثر داشته است، اما بهتر دیدیم که به دور از تبلیغات بازاری و معمول، ویژگی‌های شاخص کلاس‌های آیریسک را معرفی کنیم.

هم‌اکنون می‌توانید ویژگی‌هایی که باعث برتری کلاس‌های آیریسک در تمام کشور شده است را در اینجا مطالعه نمایید تا با انتخاب بهتر در کلاس‌ها حضور داشته باشید.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 23 خرداد ماه، 1394 بازدید [ 374 ]

کلاس‌های آیریسک در هر هفت رشته‌ی المپیاد ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کلاسهای المپیاد تابستان 1394کامپیوتر و نجوم در تابستان 1394 در تهران برگزار خواهد شد. تمام دانش‌آموزان علاقمند از مقدمات تا مدال جهانی می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کرده و با توجه به سطح خویش، چند قدمی به جلو حرکت کنند. همچون دیگر دوره‌های آیریسک برنامه‌ریزی و مشاوره‌ی طول دوره در کنار استفاده از اساتید مجرب و توانمند امکان پیشرفت مناسب و هدفمند را برای دانش‌آموزان فراهم آورده است. شرکت‌کنندگان در این دوره، با سرعت برای شرکت در المپیادهای علمی و ادبی سال 1394 و 1395 آماده خواهند شد.

توضیحات تکمیلی این کلاس‌ها را در اینجا مطالعه کنید. این دوره به صورت نیمه‌گروهی (حداکثر 7 نفر) تشکیل می‌شود و اولویت با دانش‌آموزانی است که زودتر مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 16 خرداد ماه، 1394 بازدید [ 557 ]

آزمون مرحله‌ی دوم المپیاد برای همه هیجان‌انگیز است، هم برای معلم‌ها و هم برای دانش‌آموزها. تحلیل مرحله دوم المپیاد ادبی 1394این وسط هیجان المپیاد ادبی از بقیه‌ی المپیادها بیشتر هم هست، چون هر سال منابعش تغییر می‌کنند و همه منتظرند ببینند که از منابعِ آن سال چه سوال‌هایی طرح می‌شود.
در سال‌های اخیر، دوره‌ی بیست‌وهشتم –یعنی امسال- نامعمول‌ترین منابع غیردرسی را داشته؛ منابعی که خیلی‌هایشان شرح درست‌وحسابی و بعضی‌هایشان حتی تصحیح درست‌وحسابی هم ندارند. علاوه بر این‌ها، تعداد بالای عناوین منابع غیردرسی (12) وعده‌ی آزمونی با تنوع چشم‌گیر سوالات را می‌داد. طبیعی‌ست که در چنین شرایطی دانش‌آموزان قوی بیشتر زمان‌شان را به خواندن منابع غیردرسی اختصاص دهند، تا حدی که در روزهای نزدیک به آزمون کم‌وبیش کل منابع را حفظ شده باشند.
و اما خود آزمون: اولین واکنش اکثر دانش‌آموزان قوی بعد از جلسه این بود که سوال‌های غیردرسی بیش از حد ساده بوده‌اند. این نظر از سمت کسانی که منابع را خوب خوانده باشند دورازانتظار و نگران‌کننده نیست، چون اتفاقا برای چنین دانش‌آموزانی هیچ سوال دشواری وجود ندارد. اوضاع وقتی نگران‌کننده می‌شود که آزمون از دید کسانی هم که منابع را نخوانده باشند، آسان باشد؛ چون باعث می‌شود کسانی به دوره راه پیدا کنند که برای آن زحمتی نکشیده‌اند.
ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید ...

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 16 خرداد ماه، 1394 بازدید [ 441 ]

امیدواریم همه‌ی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی و ادبی سال 1394، دفترچه سوالات و پاسخ تشریحی مرحله دوم المپیاد 1394به اندازه‌ی زحمات خویش از این رقابت بهره برده باشند. اساتید کمیته‌های علمی رشته‌های ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم و اخترفیزیک دفترچه‌ی سوالات را مورد بازبینی قرار داده و پاسخ تشریحی کلیه‌ی سوالات تستی و تشریحی را آماده نموده‌اند. برای تکمیل فرایند بررسی سوالات، دانش‌آموزان شركت كننده در اين مرحله می‌توانند نظرات، اشکالات و انتقادهای احتمالی راجع به سؤالات و پاسخ‌های تستی و تشريحی را در فرم پیوست [+] نوشته، حداكثر تا تاريخ 31 اردیبهشت 94 به شماره نمابر 22019970-021 ارسال نمایند تا جهت بررسی در اختيار كميته‌های علمي مربوط قرار گيرد.

 

برای دریافت دفترچه‌ی سوالات و پاسخ تشریحی مرحله دوم المپیادهای سال 1394 به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 22 ارديبهشت ماه، 1394 بازدید [ 1671 ]

به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، دو محصول جدید از انتشارات دانش پژوهان جوان رونمایی شد. کتاب‌ کارگاه شیمی آلی که به مرور و بررسی سوالات شیمی آلی در المپیادهای ایران و آزمون‌های خارج از ایران می‌پردازد و جلد اول کتاب مرحله‌ی دوم المپیاد ادبی که به آزمون‌های المپیاد از سال 77 تا 86 اختصاص دارد.

جهت آشنایی بیشتر و تهیه‌ی این محصولات از فروشگاه آیریسک، روی تصویر هر کتاب کلیک کنید.

کارگاه شیمی آلی    المپیادهای ادبی ایران - مرحله دوم - جلد اول

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 18 ارديبهشت ماه، 1394 بازدید [ 370 ]

در پی اطلاعیه‌ی منتشر شده از سوی روابط عمومی باشگاه دانش‌پژوهان جوان، به اطلاع دانش آموزان پذیرفته شده دریافت کارت مرحله دوم المپیاد 1394در آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور می‌رسانیم این عزیزان برای شرکت در مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی و ادبی سال 1394 باید از صبح روز پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 با مراجعه به سامانه سناد [+] کارت ورود به جلسه آزمون مرحله دوم خود را دریافت کنند. لازم است دانش آموزان پس از دریافت کارت خود با مراجعه به مدرسه محل تحصیل خود همانند  مرحله‌ی اول آن را با مهر مدرسه تایید نمایند و همچنین به مفاد تذکرات پشت کارت توجه کافی نمایند.

جدول زمانی برگزاری مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی و ادبی در سال 1394 را در ادامه‌ی مطلب مشاهده نمایید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 11 ارديبهشت ماه، 1394 بازدید [ 963 ]

آیریسک مانند هر سال در نوروز 1394 نیز میزبان دانش‌پژوهان علاقمند و مستعد از 28 استان کشور بود کلاسهای نوروزی المپیادتا در 5 روز ماراتن علمی سخت و نفس‌گیر، همه به آموخته‌های خود بیفزایند و در کنار مدرسین رشته‌های گوناگون، نوروزی المپیادی را طی کنند. در این اردوی آمادگی مرحله‌ی دوم که از هفتم تا یازدهم فروردین در هر 7 رشته‌ی المپیادی برگزار شد، در مجموع بیش از 250 ساعت کلاس آموزشی با 31 مدرس تشکیل شد که امیدواریم هنگام اعلام نتایج مرحله‌ی دوم المپیاد، دوستانی که زحمت بیشتری کشیده‌اند و از عید خود استفاده‌ی بهتری برده‌اند، نتایج درخشان‌تری داشته باشند و همچون همراهان سال‌های گذشته‌ی آیریسک با مدال‌های کثیر و رنگارنگ، خستگی خود و خانواده‌شان را بزدایند.

در روز پایانی کلاس‌ها فرصتی چند دقیقه‌ای ایجاد شد تا تصاویر دانش‌آموزان را در خاطره‌ی دوربین‌ها ثبت کنیم. برای مشاهده‌ی این تصاویر، به صفحه‌ی اینستاگرام آیریسک مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 12 فروردين ماه، 1394 بازدید [ 1221 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نردبان و همایش المپیاد

محصولات المپیادی
خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
تبلیغات

باشگاه المپیاد بعثت

فایلهای المپیادی
با حمایت

وزارت فرهنگ و ارشاد به پرداخت ملت