المپیاد ادبی

username:
password:
  • فیلم آموزشی شیمی پیش‌دانشگاهی برای المپیاد
  • از 6 تا 11 فروردین 1395، بزرگ‌ترین دوره آمادگی مرحله دوم المپیاد توسط آیریسک و انتشارات دانش پژوهان جوان برگزار می‌شود.
  • دوره بزرگ آیریسک و دانش‌پژوهان جوان برای مرحله دوم المپیاد 1395
المپیادهای علمی ایران - آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


دوره نوروزی آمادگی مرحله دوم المپیادهای علمی، از 6 تا 11 فروردین 1395 به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار خواهد شد. کلاس المپیاد نوروز 95این دوره حاصل تجربه‌ی 8 ساله‌ی آیریسک است که برای برنامه‌ریزی و تعیین سرفصل دروس، از همکاری  انتشارات دانش‌پژوهان جوان نیز بهره‌مند شده است.

در طول سال‌های گذشته، همواره آیریسک به صورت منظم، با همکاری اساتید به‌نام و با تجربه و بر پایه اخلاق علمی و آموزش صحیح، دوره‌های المپیادی را در تهران و تمام استان‌های کشور برگزار کرده است که حاصل این دوره‌ها بسیار درخشان بوده و فقط در دو سال اخیر، 101 مدال کشوری توسط دانش‌آموزان این کلاس‌ها به دست آمده است. امسال نیز در تمام رشته‌های المپیاد ادبی، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم کلاس‌های نوروزی برگزار می‌شود.  برای کسب اطلاعات کافی و آشنایی با برنامه‌ی هر رشته روی نام آن کلیک کنید.

همچنین برگزاری جلسات مشاوره‌ی منظم با تک‌تک دانش‌آموزان توسط سرگروه علمی هر رشته، المپیاد آزمایشی مرحله‌ی دوم، اردوی رصد برای دانش‌پژوهان المپیاد نجوم و برنامه‌ی تفریحی (پینت‌بال) برای افزایش بازدهی کلاس‌ها نیز جزو نکات شاخص کلاس‌های آیریسک است.

برای مطالعه‌ی جزییات برنامه‌های آیریسک در نوروز 95، به اینجا مراجعه نمایید. ظرفیت کلاس‌ها محدود است (کلاس‌های 25 نفره) و پس از تکمیل ظرفیت هر رشته، نام آن از لیست ثبت نام حذف خواهد شد.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 23 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 128 ]

کارنامه‌ی جامع و تفصیلی دومین مرحله از هشتمین سال المپیادهای آزمایشی آیریسک (بهمن ماه 1394) در سامانه‌ی نتایج آیریسک قرار گرفت.کارنامه المپیاد آزمایشی آیریسک دانش‌آموزان عزیز با داشتن کد داوطلبی و رمز عبور مندرج در بالای پاسخبرگ، به اینجا مراجعه کرده و جزییات فعالیت و نتایج خود در این امتحان را مشاهده کنند.

پی‌نوشت 1: توضیح اطلاعات موجود در کارنامه‌های آیریسک را از اینجا بخوانید.

پی‌نوشت 3: در صورتی که نام شما در صفحه‌ی کارنامه‌ها نیست، ابتدا از دبیرستان پیگیری نمایید و سپس با آیریسک مکاتبه [+] کنید.

پی‌نوشت 2: برای نفرات اول تا دهم هر رشته که به زودی اعلام می‌شوند، 500 هزار تومان جایزه برای ثبت نام دوره نوروزی مرحله دوم المپیادهای علمی [توضیحات] اهدا می‌شود.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 19 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 828 ]

دوره نوروزی امسال آیریسک از 6 تا 11 فروردین برگزار میشه و هر آدم عاقلی می‌دونه یک دوره طولانی با کلاس‌های صبح تا عصر، تفریح و المپیاد نوروز 95چقدر خسته‌کننده است و بازدهی رو پایین میاره. برای همین دو تا ایستگاه مقوی برای بچه‌ها در نظر گرفتیم که یکی برای شادابی فکری و  یکی برای نشاط بدنی، خیلی عالی میشه.

  • از هر کی بپرسید المپیاد آزمایشی، میگه فقط آیریسک! الان 8 ساله که بزرگ‌ترین و منظم‌ترین المپیادهای آزمایشی کل کشور رو برگزار می‌کنیم و در هر دوره نوروزی یک آزمون شبیه‌ساز مرحله دومی هم داشتیم که خیلی به بچه‌ها کمک کرده. (مثلا می‌تونید از بچه‌های فیزیک 92 بپرسید چند سوال نوروزی آیریسک عینا توی مرحله دوم؟!) امسال هم روز چهارم دوره رو برای المپیاد آزمایشی گذاشتیم تا همه بچه‌های کشور بتونن یک بار ذهن خودشون رو محک بزنن.
  • همه بچه‌ها بعد از آزمون روز چهارمشون میرن پینت بال تا از دست هر چی خسته شدن، به جاش شلیک کنند، غصه‌ها رو بریزن توی خشاب و بسم‌الله! سرحال و آماده برگردن برای دو روز فینال دوره.
  • جون به جون نجومی‌ها بکنی، باز هم چشمشون دنبال آسمونه، برای همین فکر جدا براشون کردیم و یک برنامه رصدی عالی در هوای تمیز عید براشون در نظر گرفتیم که هم کیف کنند و هم برای رصد دوره‌ی باشگاه آماده بشن. شب سوم دوره میرن و صبح میان و استراحت می‌کنن.

خبرهای خوب دوره آیریسک هنوز توی راهه ، امسال هم بهترین نتیجه تمام ایران رو با هم به دست میاریم ...

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 15 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 343 ]

طبق برنامه‌ی اعلام شده، دومین مرحله از المپیادهای آزمایشی آیریسک در سال 1394، در 117 دبیرستان 25 استان کشور و المپیاد آزمایشی آذر آیریسکحوزه‌ی آیریسک در تهران برگزار شد. روزهای آینده پاسخ‌برگ‌های مدارس در مرکز آزمون جمع‌آوری می‌شود و از فردا پاسخنامه‌های تشریحی در سایت ایران آزمون [+] و کانال تلگرام آیریسک [+] قرار خواهد گرفت.

نکات قابل توجه این آزمون:

  • با برگزاری این آزمون، فعالیت‌های مرحله‌ی اولی آیریسک در سال 1394 به پایان رسید و برنامه‌ریزی دوره‌ی نوروزی و آزمون شبیه‌ساز مرحله دوم آیریسک آغاز شد.
  • به نفرات اول تا دهم هر رشته، 25 درصد تخفیف شرکت در دوره جمع‌بندی مرحله دوم المپیاد [+] که از 6 تا 11 فروردین 1395 برگزار می‌شود، جایزه داده خواهد شد.
المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 11 بهمن ماه، 1394 بازدید [ 360 ]

با صدور بخش‌نامه‌ای از سوی دكتر عبدالرسول عمادی، رئيس مركز سنجش آموزش و پرورش، بخشنامه المپیاد سال 1394دستورالعمل آزمون‌های مرحله‌ی اول المپيادهای علمی و ادبی كشور در سال تحصيلی 95ـ1394 ابلاغ شد. بر اساس اين بخش‌نامه، فقط دانش‌آموزان پايه‌های دوم و سوم متوسطه به شرط دارا بودن شرايط اختصاصی مورد نياز برای هر المپياد، می‌توانند براي شركت در آزمون مرحله‌ی اول ثبت نام كنند. ثبت نام شركت در آزمون مرحله‌ی اول المپيادهاي علمي كشور از روز شنبه 19 دی ماه تا روز 30 دی ماه 1394 سوم بهمن (تمدید شد) انجام می‌شود.
علاقمندان برای ثبت نام در اين آزمون بايد به پايگاه ثبت نام اينترنتی مرکز سنجش آموزش و پرورش [اینجا] مراجعه كنند. البته، ثبت نام داوطلبان پس از تأييد صحت اطلاعات توسط مدير واحد آموزشی در این سامانه قطعی خواهد شد.

پی‌نوشت: مهلت ثبت نام مرحله اول تا 3 بهمن 94 تمدید شد.

برای مشاهده جزییات بخش‌نامه به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 17 دي ماه، 1394 بازدید [ 2933 ]

10 نفر برتر المپیادهای آزمایشی آذر در سایت ایران آزمون [+] و کانال تلگرام آیریسک [+] اعلام شد. نفرات برتر المپیاد آیریسکاین 70 دانش‌آموز از 21 شهر اراک، اصفهان، بجنورد، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خوی، رشت، رفسنجان، سمنان، سنندج، شهرکرد، قزوین، کاشان، کرج، کرمان، کرمانشاه، محلات، همدان و یزد درخشیده‌اند. امیدواریم در آزمون 9 بهمن علاوه بر این عزیزان، شاهد پیشرفت دانش‌آموزان شهرهای دیگر باشیم تا به بهترین شکل نتیجه تلاش خود را ببینند.

جایزه: به 10 نفر اول هر رشته در این آزمون، 100 هزار تومان جایزه‌ی شرکت در دوره جمع‌بندی مرحله اول المپیاد [اطلاعات بیشتر] اهدا می‌شود. برای دریافت این جایزه تا 20 دی ماه با آیریسک تماس بگیرید. شماره‌ی 66980538-021 در تمام ساعات شبانه‌روز آماده پاسخگویی و دریافت پیغام‌های شما است.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 1 دي ماه، 1394 بازدید [ 1099 ]

با توجه به گسترش فراوان پایگاه‌ها و شبکه‌های مجازی در سال‌های اخیر، لزوم تغییر و بهبود روش‌های آموزش گسترده هر روز بیشتر احساس می‌شود. هم افزایی وب المپیاداز آنجا که در هیچ کجای ایران، مخاطبان المپیاد تمام دانش‌آموزان یک مدرسه یا یک شهر نیستند، برگزاری کلاس‌های آموزشی منظم و با برنامه‌ی المپیادی، در بسیاری از نقاط کشور غیرممکن به نظر می‌رسد، اما در همین شهرهای بدون برنامه، هر سال شاهد موفقیت دانش‌آموزان مستعد و کوشا و کسب مدال‌هار رنگی ایشان هستیم.

سال‌ها است که آیریسک به کمک این دانش‌آموزان رفته و علاوه بر برنامه‌ریزی و آشنایی، از طرق مختلف منابع را در اختیار ایشان قرار می‌دهد. حالا که بسترهای مجازی رشد خوبی داشته، باید این مسیر گسترش داده شود و دانش‌آموزان بتوانند با روش‌های ساده‌تر از تجربیات مدرسین و مدال‌آوران المپیادی استفاده نمایند. هر ساله مدال‌آوران دلسوز و با دغدغه، در گروه‌های کوچک و بزرگ، مقداری بر محتوای آموزش مجازی اضافه می‌کنند، اما به دلیل مشغله‌های بعدی و عدم برنامه‌ریزی مناسب، از این محتوا استفاده‌ی مناسبی نمی‌شود یا در طول زمان فراموش شده و از خاطره‌ی آموزش پاک می‌شوند.

معرفی طرح هوا در ادامه مطلب ...

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 25 آذر ماه، 1394 بازدید [ 701 ]

پس از جلسه‌ی کمیته‌ی علمی ادبی باشگاه دانش‌پژوهان جوان، منابع درسی و غیردرسی مرحله اول المپیاد ادبی سال 1394 اعلام شد. منابع المپیاد ادبی سال 1394داوطلبان ریاضی، تجربی و انسانی که قصد شرکت در المپیاد ادبی سال 1394 را دارند باید بر این منابع تسلط کافی پیدا کنند. لازم به ذکر است طبق روال هرساله، تعدادی سوال نیز خارج از منابع اعلام شده طرح خواهد شد که درک عمومی ادبی و اطلاعات تخصصی دانش‌آموزان را محک خواهد زد.

برای آشنایی با این منابع، ادامه‌ی مطلب را دنبال کنید...

المپیادهای علمی ایران - يكشنبه، 15 آذر ماه، 1394 بازدید [ 1365 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نردبان و همایش المپیاد

خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
با حمایت

وزارت فرهنگ و ارشاد به پرداخت ملت