المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


در اطلاعیه‌ی پیشین باشگاه دانش‌پژوهان جوان [+] آمده بود که برای اعتراض به نتایج مرحله‌ی اول المپیادهای علمی سال 1393،اعتراض به نتایج المپیاد 1393 ابتدا کارنامه را از تاریخ 29 اسفند از سامانه‌ی سناد مشاهده کنید و سپس با تلفن‌های داده شده تماس بگیرید. اما در اطلاعیه‌ی جدید روابط عمومی باشگاه دانش پژوهان جوان در خصوص اعتراض به نتایج مرحله‌ی اول المپیادهای علمی آمده است:

به اطلاع آن دسته از دانش آموزانی که در مرحله اول المپیادهای علمی شرکت نموده و پذیرفته نشده اند می رسانیم که کلیه‌ی پاسخنامه‌های داوطلبان با دقت بسیار بالا توسط مرکز سنجش آموزش و پرورش به وسیله‌ی ماشین‌های علامت‌خوان قرائت گردیده و کنترل‌های لازم نیز روی نتایج، صورت پذیرفته است مع الوصف کسانی که درخواست بررسی مجدد دارند می‌توانند پس از دریافت و ملاحظه‌ی کارنامه‌ی خود از سامانه‌ی سناد، این فرم را تکمیل و حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 11  فروردین 1394 به شماره‌ی فکس 88381059-021 ارسال نمایند تا مورد بررسی قرارگیرد. باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام کرده است که نتایج بررسی مجدد به صورت مکتوب به آدرس داده شده، از طریق پست ارسال خواهد شد.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 6 فروردين ماه، 1394 بازدید [ 121 ]

نتایج مرحله‌ی اول المپیادهای علمی در رشته‌های المپیاد ادبی، المپیاد ریاضی، المپیاد زیست‌شناسی، المپیاد شیمی،نتایج مرحله اول المپیاد 1393 المپیاد فیزیک، المپیاد کامپیوتر و المپیاد نجوم اعلام شد. ضمن عرض تبریک به تمام پذیرفته‌شدگان، برای کسانی که از این مرحله باز مانده‌اند یادآور می‌شویم که در رقابتی بزرگ شرکت کرده‌اید پس نگران نباشید و امید داشته باشید که به یاری حق در ادامه‌ی مراحل زندگی موفق و همواره شاد و سلامت خواهید بود.

برای مشاهده‌ی نتایج و جدول برگزاری مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی ادبی در اردیبهشت سال 1394، به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

پی‌نوشت: در ساعت 23:10 شب 28 اسفند 1393 اسامی پذیرفته‌شدگان تمام المپیادهای علمی و ادبی اعلام شد.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 27 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 24818 ]

با توجه به برگزاری دوره‌های متعدد نوروزی و استفاده‌ی موسسات قارچ‌گونه و بی‌تجربه از عنوان و حمایت باشگاه دانش‌پژوهان جوان،اطلاعیه باشگاه دانش پژوهان جوان روابط عمومی باشگاه اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و عدم همکاری با کلیه‌ی موسسات آموزشی در حوزه‌ی المپیاد را به اطلاع دانش‌آموزان رسانده است. همچنین کمیته‌ی علمی المپیاد کامپیوتر نیز در اطلاعیه‌ای مشابه، عدم همکاری اعضای کمیته را با گروه‌های آموزشی به صورت رسمی اعلام کرده است.

برای مطالعه‌ی هر دو اطلاعیه به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

المپیادهای علمی ایران - چهارشنبه، 20 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 741 ]

در پی ارایه‌ی اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در دوره‌ی نوروزی آمادگی مرحله‌ی دوم آیریسک، برنامه مرحله دوم المپیاد 1394برنامه‌ی کامل مطالب آموزشی و حل مسایل در این 5 روز آماده شده و در اختیار داوطلبین گرامی قرار می‌گیرد. برای مشاهده‌ی برنامه‌ی المپیادهای ادبی، ریاضی و زیست شناسی به اینجا و برای مشاهده‌ی برنامه‌ی المپیادهای شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم به اینجا مراجعه نمایید.

علاوه بر ساعات ذکر شده، در روزهای 7، 9 و 11 فروردین دانش‌آموزان در جلسات مشاوره‌ی گروهی و فردی شرکت خواهند کرد تا بتوانند برنامه‌ریزی مناسبی را تا مرحله‌ی دوم المپیاد داشته باشند و روش و مسیر ایشان اصلاح گردد.

  • اطلاعات کامل درباره‌ی این دوره [+]
  • معرفی اساتید [+]
  • صفحه‌ی ثبت نام [+]
  • صفحه‌ی پرسش و پاسخ [+]

 

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 9 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 402 ]

همان‌طور که می‌دانید حجم منابع مرحله‌ی دوم المپیاد ادبی امسال نسبت به سال‌های گذشته برنامه ریزی مرحله دوم المپیاد ادبی 1394به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است [+]. با این حساب تمام دانش‌آموزانی که به شکل جدی برای مرحله‌ی دوم آماده می‌شوند، باید همین روزها کارشان را شروع کنند و حتی یک روز را هم برای مطالعه‌ی منابع از دست ندهند.

این حجم زیاد ناچار روی برنامه‌های تدریس المپیاد هم اثر می‌گذارد؛ به این صورت که دیگر نمی‌شود انتظار داشت تمام منابع ریزبه‌ریز در کلاس‌های درس مرور شوند، بلکه بخش مناسبی از کار به عهده‌ی خود دانش‌آموزان است و کلاس‌های درس برای برخی از منابع حالت رفع اشکال و بررسی نکات پیدا خواهند کرد. برنامه‌ی نوروز آیریسک هم از این قاعده مستثنا نیست. دانش‌آموزانی که در اردو ثبت‌نام کرده‌اند یا قصد ثبت‌نام دارند، باید تا قبل از کلاس‌ها منابع ادامه‌ی مطلب را بخوانند و سؤال‌هایشان را به‌دقت یادداشت کنند تا اشکال‌هایشان در جلسات برطرف شود. علاوه بر این، در کلاس‌ها تمام نکات مهم دیگری هم که از چشم دانش‌آموزان پنهان مانده، مرور خواهند شد.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 8 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 391 ]

در ادامه‌ی برنامه‌ی آموزش المپیادهای علمی در سال تحصیلی جاری و پس از برگزاری موفق دوره‌های مرحله‌ی اول المپیاد، دوره‌ی نوروزی المپیادهای علمی در تمام رشته‌ها توسط اساتید دوره نوروز مرحله دوم المپیادمجرب با برترین سطح امکانات به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار خواهد شد. با توجه به ماه‌ها برنامه‌ریزی انجام شده توسط مشاورین باسابقه‌ی المپیادی، امیدواریم بتوانیم اعتماد دانش‌آموزان برتر و خانواده‌ی ایشان را با نظم و دانش‌کافی پاسخ دهیم و در پایان همچون دوره‌های سال‌های گذشته، کسب مدال‌های رنگین کشوری و جهانی توسط شرکت‌کنندگان دوره‌های آیریسک، باعث شریک شدن ما در شادی موفقیت ایشان شود.

اطلاعات مورد نیاز در اینجا و معرفی اساتید آیریسک در اینجا قرار دارد، همچنین برای ثبت نام می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. مهلت ثبت نام در کلاس‌های مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی تا دوم فروردین است، اما با توجه به ظرفیت محدود، گنجایش باقی‌مانده از هر کلاس در پایین صفحه‌ی اول آیریسک قرار داده شده است و پس از پر شدن ظرفیت هر رشته، امکان ثبت نام در آن وجود ندارد.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 390 ]

کمیته‌ی علمی المپیاد ادبی باشگاه دانش‌پژوهان جوان، منابع درسی و غیردرسی مرحله‌ی منابع مرحله دوم المپیاد ادبی 1394دوم المپیاد ادبی که در بهار سال 1394 برگزار می‌شود را اعلام کرد. در نگاه اول حجم این منابع چندین برابر سال‌های گذشته است و مطالعه و بررسی دقیق آن‌ها برنامه‌ریزی و تلاش جدی را می‌طلبد. گروه اساتید المپیاد ادبی آیریسک در چند ساعت آینده برنامه‌ای را ارایه خواهند داد تا دانش‌آموزان بتوانند به سادگی مباحث را به پیش ببرند و همین‌طور با آمادگی کافی در دوره‌ی نوروزی آیریسک شرکت نمایند.

برای مشاهده‌ی منابع درسی و غیردرسی مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

پی نوشت (11 اسفند 1394): طبق نظر کمیته علمی المپیاد ادبی، اشعار یدالله رویایی از منابع شعر معاصر مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 حذف شد.

پی‌نوشت (13 اسفند): طبق نظر کمیته علمی المپیاد ادبی، هفت پیکر از منابع مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 حذف شد و منبع بخش زبان انگلیسی اعلام شد.

پی‌نوشت (26 اسفند): فایل منبع انگلیسی مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 اضافه شد.

 

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 5 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 865 ]

در مقایسه با آزمون‌های سال‌های گذشته، در آزمون امسال المپیاد ادبی چند تغییر دیده می‌شود. تحلیل مرحله اول المپیاد ادبی 1393اولاً سؤال‌های منابع درسی کمتر شده و ثانیاً در همان سؤال‌ها تمرکز از سؤال‌های صرفاً حفظی برداشته شده است. کسانی که آزمون پارسال را دیده باشند، حتماً می‌دانند که ضعف اساسی‌اش سؤال‌هایی بود که بعضاً برای پاسخ‌گویی‌شان نیاز داشتید متن کتاب درسی را حفظ باشید. گذشته از این، در این آزمون توزیع تعداد سؤال‌ها بر اساس حجم منابع کمابیش مناسب بوده است؛ جز در مورد کتاب پیشاهنگان شعر فارسی که انتظار می‌رفت با توجه به حجم و گستره‌ی اشعار، بیش از هفت سؤال از آن طرح شود. در آزمون پارسال، اختصاص بیست درصد کل سؤال‌ها به زبان فارسی، تعادل آزمون را به هم زده بود که در آزمون امسال این مشکل نیز برطرف شده است.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 4 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 905 ]
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

نردبان و همایش المپیاد

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
تبلیغات

باشگاه المپیاد بعثت

فایلهای المپیادی