المپیادهای علمی ایران

IRanian Young Scholars Club


.:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک: المپیاد ادبی

جستجو پیرامون این موضوع:    

[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]


در پی ارایه‌ی اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در دوره‌ی نوروزی آمادگی مرحله‌ی دوم آیریسک، برنامه مرحله دوم المپیاد 1394برنامه‌ی کامل مطالب آموزشی و حل مسایل در این 5 روز آماده شده و در اختیار داوطلبین گرامی قرار می‌گیرد. برای مشاهده‌ی برنامه‌ی المپیادهای ادبی، ریاضی و زیست شناسی به اینجا و برای مشاهده‌ی برنامه‌ی المپیادهای شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم به اینجا مراجعه نمایید.

علاوه بر ساعات ذکر شده، در روزهای 7، 9 و 11 اسفند دانش‌آموزان در جلسات مشاوره‌ی گروهی و فردی شرکت خواهند کرد تا بتوانند برنامه‌ریزی مناسبی را تا مرحله‌ی دوم المپیاد داشته باشند و روش و مسیر ایشان اصلاح گردد.

  • اطلاعات کامل درباره‌ی این دوره [+]
  • معرفی اساتید [+]
  • صفحه‌ی ثبت نام [+]
  • صفحه‌ی پرسش و پاسخ [+]

 

المپیادهای علمی ایران - شنبه، 9 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 96 ]

همان‌طور که می‌دانید حجم منابع مرحله‌ی دوم المپیاد ادبی امسال نسبت به سال‌های گذشته برنامه ریزی مرحله دوم المپیاد ادبی 1394به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است [+]. با این حساب تمام دانش‌آموزانی که به شکل جدی برای مرحله‌ی دوم آماده می‌شوند، باید همین روزها کارشان را شروع کنند و حتی یک روز را هم برای مطالعه‌ی منابع از دست ندهند.

این حجم زیاد ناچار روی برنامه‌های تدریس المپیاد هم اثر می‌گذارد؛ به این صورت که دیگر نمی‌شود انتظار داشت تمام منابع ریزبه‌ریز در کلاس‌های درس مرور شوند، بلکه بخش مناسبی از کار به عهده‌ی خود دانش‌آموزان است و کلاس‌های درس برای برخی از منابع حالت رفع اشکال و بررسی نکات پیدا خواهند کرد. برنامه‌ی نوروز آیریسک هم از این قاعده مستثنا نیست. دانش‌آموزانی که در اردو ثبت‌نام کرده‌اند یا قصد ثبت‌نام دارند، باید تا قبل از کلاس‌ها منابع ادامه‌ی مطلب را بخوانند و سؤال‌هایشان را به‌دقت یادداشت کنند تا اشکال‌هایشان در جلسات برطرف شود. علاوه بر این، در کلاس‌ها تمام نکات مهم دیگری هم که از چشم دانش‌آموزان پنهان مانده، مرور خواهند شد.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 8 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 192 ]

در ادامه‌ی برنامه‌ی آموزش المپیادهای علمی در سال تحصیلی جاری و پس از برگزاری موفق دوره‌های مرحله‌ی اول المپیاد، دوره‌ی نوروزی المپیادهای علمی در تمام رشته‌ها توسط اساتید دوره نوروز مرحله دوم المپیادمجرب با برترین سطح امکانات به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار خواهد شد. با توجه به ماه‌ها برنامه‌ریزی انجام شده توسط مشاورین باسابقه‌ی المپیادی، امیدواریم بتوانیم اعتماد دانش‌آموزان برتر و خانواده‌ی ایشان را با نظم و دانش‌کافی پاسخ دهیم و در پایان همچون دوره‌های سال‌های گذشته، کسب مدال‌های رنگین کشوری و جهانی توسط شرکت‌کنندگان دوره‌های آیریسک، باعث شریک شدن ما در شادی موفقیت ایشان شود.

اطلاعات مورد نیاز در اینجا و معرفی اساتید آیریسک در اینجا قرار دارد، همچنین برای ثبت نام می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. مهلت ثبت نام در کلاس‌های مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی تا دوم فروردین است، اما با توجه به ظرفیت محدود، گنجایش باقی‌مانده از هر کلاس در پایین صفحه‌ی اول آیریسک قرار داده شده است و پس از پر شدن ظرفیت هر رشته، امکان ثبت نام در آن وجود ندارد.

المپیادهای علمی ایران - پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 151 ]

کمیته‌ی علمی المپیاد ادبی باشگاه دانش‌پژوهان جوان، منابع درسی و غیردرسی مرحله‌ی منابع مرحله دوم المپیاد ادبی 1394دوم المپیاد ادبی که در بهار سال 1394 برگزار می‌شود را اعلام کرد. در نگاه اول حجم این منابع چندین برابر سال‌های گذشته است و مطالعه و بررسی دقیق آن‌ها برنامه‌ریزی و تلاش جدی را می‌طلبد. گروه اساتید المپیاد ادبی آیریسک در چند ساعت آینده برنامه‌ای را ارایه خواهند داد تا دانش‌آموزان بتوانند به سادگی مباحث را به پیش ببرند و همین‌طور با آمادگی کافی در دوره‌ی نوروزی آیریسک شرکت نمایند.

برای مشاهده‌ی منابع درسی و غیردرسی مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

پی نوشت (11 اسفند 1394): طبق نظر کمیته علمی المپیاد ادبی، اشعار یدالله رویایی از منابع شعر معاصر مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 حذف شد.

پی‌نوشت (13 اسفند): طبق نظر کمیته علمی المپیاد ادبی، اهفت پیکر از منابع مرحله دوم المپیاد ادبی 1394 حذف شد و منبع بخش زبان انگلیسی اعلام شد.

 

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 5 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 298 ]

در مقایسه با آزمون‌های سال‌های گذشته، در آزمون امسال المپیاد ادبی چند تغییر دیده می‌شود. تحلیل مرحله اول المپیاد ادبی 1393اولاً سؤال‌های منابع درسی کمتر شده و ثانیاً در همان سؤال‌ها تمرکز از سؤال‌های صرفاً حفظی برداشته شده است. کسانی که آزمون پارسال را دیده باشند، حتماً می‌دانند که ضعف اساسی‌اش سؤال‌هایی بود که بعضاً برای پاسخ‌گویی‌شان نیاز داشتید متن کتاب درسی را حفظ باشید. گذشته از این، در این آزمون توزیع تعداد سؤال‌ها بر اساس حجم منابع کمابیش مناسب بوده است؛ جز در مورد کتاب پیشاهنگان شعر فارسی که انتظار می‌رفت با توجه به حجم و گستره‌ی اشعار، بیش از هفت سؤال از آن طرح شود. در آزمون پارسال، اختصاص بیست درصد کل سؤال‌ها به زبان فارسی، تعادل آزمون را به هم زده بود که در آزمون امسال این مشکل نیز برطرف شده است.

المپیادهای علمی ایران - دوشنبه، 4 اسفند ماه، 1393 بازدید [ 532 ]

مشخصات آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی و ادبی در سال 1393 اعلام شد. جزییات آزمون مرحله اول المپیاد 1393مدیریت سنجش و آموزش وزارت آموزش و پرورش، زمان هر آزمون، تعداد سوالات، نمره‌ی مثبت و منفی برای هر پاسخ صحیح و غلط و همین‌طور امکان استفاده از ماشین حساب در المپیادهای 1393 را اعلام کرده است. برای اطلاع از جزییات به ادامه‌ی مطلب مراجعه نمایید.

 

پی‌نوشت: بنا به اعلام کمیته‌ی علمی المپیاد فیزیک، همانند سال گذشته نمره‌ی مرحله‌ی اول تاثیری در انتخاب پذیرفته‌شدگان مرحله‌ی دوم المپیاد فیزیک ندارد و هر مرحله جداگانه محاسبه خواهد شد. (مانند سایر رشته‌ها)

 
المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 28 بهمن ماه، 1393 بازدید [ 1603 ]

طبق خبر اعلام شده از سوی سامانه‌ی دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت پرورش استعدادهای تمدید ثبت نام المپیاد 1393درخشان و دانش‌پژوهان جوان به اطلاع مسوولین آموزشی محترم مدارس، دانش آموزان و اولیاء گرامی می‌رسانیم که با توجه به درخواست هاي مكرر استانها و به منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای آن دسته از دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در آزمون المپيادهای علمی دانش آموزی سال تحصيلی 94-93 نشده‌اند، مهلت ثبت‌نام برای این آزمون ، تا پايان روز چهارشنبه 8 بهمن 1393 تمدید شده است.

حتما در اسرع وقت مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید و به هیچ وجه ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنید.

پی‌نوشت: پیش از ثبت نام، بخشنامه‌ی ثبت نام و جزییات را به طور دقیق از اینجا بخوانید.

المپیادهای علمی ایران - جمعه، 3 بهمن ماه، 1393 بازدید [ 732 ]

طبق اعلام باشگاه دانش‌پژوهان جوان، امسال به هیچ وجه ثبت نام جامانده و خارج از تاریخ تعیین مرحله اول المپیاد 1393شده برای داوطلبین و مدارس شرکت‌کننده در المپیادهای علمی وجود ندارد و همه‌ی مدارس و دانش‌آموزان باید در روزهای ثبت نام، کلیه‌ی مراحل را به پایان برسانند.

در پی صحبت‌های آقای صولتیان - مدیر روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان - اعلام شد که امسال برگزاری آزمون مرحله‌ی اول المپیاد توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود و برای هماهنگی در کل کشور، ثبت نام فقط به صورت اینترنتی سامانه‌ی سناد، و واریز وجوه ثبت نام فقط از طریق سامانه‌ی اینترنتی بانکی در این سامانه امکان‌پذیر است. در این صحبت‌ها تاکید شد که ارسال لیست ثبت‌نام یا واریز وجه ثبت نام به صورت بانکی و ارایه‌ی فیش آن، فاقد ارزش است و علاوه بر اینکه وجوه واریزی از دست رفته نیز قابل برگشت است، ثبت نام در آزمون مرحله‌ی اول نیز برای این دانش‌آموزان و مدارس انجام نخواهد شد.

بنابراین از کلیه‌ی دانش‌آموزان و مدیران مدارس دعوت می‌کنیم هرچه سریعتر بخشنامه‌ی اعلام شده از سوی باشگاه [+] را به دقت مطالعه نمایند و پس از اطمینان از شرایط عمومی و اختصاصی هر دانش‌آموز، تا پیش از پایان مهلت قانونی، ثبت‌نام آن را به پایان برسانند.

المپیادهای علمی ایران - سه شنبه، 30 دي ماه، 1393 بازدید [ 915 ]
گاه‌شمار آیریسک
اطلاعات بیشتر
در اینجا
آیریسک در یک نگاه

روابط عمومی

ثبت نام و پرداخت

نشریه المپیاد

فرصتهای جدید

نمایندگی‌های آیریسک

نردبان و همایش المپیاد

محصولات المپیادی

گاه‌نگار المپیاد آیریسک
خبرهای قبل‌تر
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
تبلیغات

باشگاه المپیاد بعثت

فایلهای المپیادی