iol2024

همراه آیریسک

با تیم ایران در مسابقات جهانی المپیاد زبان‌شناسی

brasilia

محل برگزاری: برزیل، برزیلیا

_

برزیلیا پایتخت کشور برزیل است و یکی از بزرگترین شهرها در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. این شهر در سال ۱۹۶۰ به عنوان پایتخت جدید برزیل تأسیس شد و برنامه‌ریزی شده بود تا به عنوان یک شهر مدرن و صنعتی شکل گیرد. برزیلیا به عنوان یکی از شهرهای طراحی شده به صورت مدل‌های معماری مدرن شناخته می‌شود و دارای ساختمان‌ها و سازه‌های منحصر به فردی است که باعث شده است این شهر به عنوان یک مقصد گردشگری معروف در کشور برزیل شناخته شود.

جزئیات رویداد IESO2024

_

تیم‌های المپیاد زبان‌شناسی کشورهای مختلف از تاریخ ۲۳ تا ۳۱ جولای ۲۰۲۴ در این رقابت حضور دارن و تو یک رقالت جدی و باحال شرکت می‌کنن. برگه‌های امتحان در چند روز بعدش تصحیح میشه و مدال های طلا، نقره و برنز و همچنین جوایز افتخاری رو اهدا می‌کنن.

این رویداد منحصربه‌فرد درخشان‌ترین ذهن‌های جوان رو از سراسر جهان گرد هم میاره و برای اون‌ها فرصت‌هایی فراهم می‌کنه تا از همراهی جوانان مثل خودشون از سراسر جهان لذت ببرند و خاطرات و دوستی‌هایی ایجاد کنند که تا آخر عمر باقی بمونه.

black river

المپیاد بین المللی زبان‌شناسی (IOL) یکی از المپیادهای علمی بین‌المللی است، مسابقه‌ای برای دانش آموزان دبیرستانی که در آن باید مسائل پیچیده‌ای را حل کنند. IOL شامل زبان‌های مختلف جهان است و مستلزم استدلال، شهود زبانی و دانش عمومی برای درک و کار با پدیده‌های مختلف زبانی است. همچنین به عنوان آخرین سطح المپیادهای مختلف ملی زبان‌شناسی در نظر گرفته می‌شود.

موضوعات شامل سطوح مختلفی از ساختارهای زبانی است: صداهای زبان، معانی کلمات و عبارات، ساختارهای دستوری، سیستم های نوشتاری و پویایی ذهنی و اجتماعی در مورد زبان‌ها. این مسابقه شامل حل مشکلات زبان‌شناسی خودکفا است، جایی که شرکت کننده باید داده ها را تجزیه و تحلیل کند و ویژگی های یک زبان ناشناخته را درک کند – نه بر اساس مهارت در زبان‌ها یا دانش نظری، بلکه بر اساس ظرفیت‌های تحلیلی، ارتباطی و فرهنگی خود. اگر می خواهید بهتر متوجه شوید، به نمونه مشکلات نگاه کنید.

شرکت‌کنندگان اعضای هیئت‌هایی هستند که توسط سازمان‌های معتبر المپیادهای ملی زبان‌شناسی، متشکل از یک یا دو تیم چهار نفره از دانش‌آموزان، که معمولاً برندگان مسابقه ملی مربوطه هستند، اعزام می‌شوند. آنها در دو دور رقابت می کنند: یک دور انفرادی شامل پنج مسئله که در شش ساعت حل می‌شود، و یک دور تیمی شامل یک چالش بزرگتر که در سه یا چهار ساعت برای کل تیم حل می‌شود. در پایان به بهترین عملکردها مدال، جام و لوح تقدیر تعلق می‌گیرد.

.:. بیشتر بخوان .:.
اخبار المپیاد کامپیوتر جهانی 2024 با آیریسک

این رویداد سالانه در یکی از کشورهای شرکت‌کننده برگزار می‌شود و پنج تا هفت روز طول می‌کشد، معمولاً در پایان ژوئیه و اوایل آگوست. علاوه بر مسابقات، دانش‌آموزان همچنین به بازی‌ها و بازی‌های غیررسمی، فعالیت‌های آکادمیک شامل زبان‌شناسی، فعالیت‌هایی که فرهنگ و سرزمین‌های کشور میزبان را نشان می‌دهند، و همچنین گردهمایی‌ها و جشن‌هایی برای گرد هم آوردن شرکت‌کنندگان می‌پردازند. علاوه بر رویداد اصلی در میان دانش‌آموزان و هیئت‌ها، IOL همچنین فعالیت‌هایی را با هدف ارائه ابزار به معلمان مدارس محلی و همچنین گردهمایی‌هایی با هدف سیاست‌های عمومی و طرح‌های خصوصی شامل آموزش، زبان و تنوع ترویج می‌کند.

اعضای تیم المپیاد زبان‌شناسی ایران برای مسابقات جهانی سال ۱۴۰۳ (۲۰۲۴ میلادی) اعلام شد. پس از تلاش فراوان دانش‌پژوهان سراسر کشور و پایان یافتن مسابقه‌ای کشوری المپیاد ادبی که از سال ۱۴۰۱ آغاز شده بود، اعضای منتخب تیم ایران با میزبانی برزیل وارد آخرین مرحله از مسابقه‌ی بزرگ می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرجع برگزاری مراجعه نمایید.

اعضای تیم المپیاد زبان‌شناسی ۲۰۲۴

آیریسک برای تمام شرکت کنندگان ایرانی حاضر در مسابقات جهانی آرزوی موفقیت فراوان دارد و امیدواریم این تیم با بهترین نتیجه‌ی ممکن به ایران بازگردد. در صورتی که اعضای تیم یا همراهان آن‌ها تمایل دارند گزارشی کامل در آیریسک منتشر شود،‌ عکس‌ها، نتایج، تحلیل سؤالات و … را به ایمیل info@irysc.com ارسال نمایند.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.