برخورد با متخلفین در المپیادهای علمی


در پی اطلاع رسانی و نقدهایی که بر روند برگزاری آزمونهای المپیادهای علمی ایران در چند ساله اخیر، توسط شما دوستان گرامی در تالارهای مختلف و به صورت حضوری به مسوولین باشگاه دانش پژوهان جوان رسید، خوشبختانه مسوولین این امر اقدامات مفیدی را انجام داده اند. در این راستا قرار شده است که از این پس به صورت نرم افزاری و همچنین با اطلاع رسانی از حوزه های امتحانی با متخلفین برخورد لازم و قانونی به عمل آید.

سایت المپیادهای علمی ایران نیز که در چند سال اخیر مسوولیت این اطلاع رسانی و جمع آوری نظرات دانش پژوهان برای آگاهی مسوولین را به عهده داشته است، بی نهایت از شنیدن این خبر خرسند است و همچنان امیدواریم بتوانیم با برداشتن قدمهایی مثبت، علاوه بر افزایش دانش عمومی و تخصصی در رشته های مختلف، فضایی پاک را برای شرکت در آزمونی سالم فراهم آوریم.

متن اطلاعیه باشگاه دانش پژوهان جوان را میتوانید در ادامه مطلب مشاهده نمایید.
 


پيرو چندين گزارش واصله درخصوص پاره اي تخلفات امتحاني و برابر بررسي هاي كارشناسي به اطلاع كليه داوطلبان و علاقمندان المپيادهاي علمي ميرساند كه پيشنهادات و اقدامات متعددي به شرح زير به منظور مداخله و پيشگيري از بروز تخلفات امتحاني در كميسيون ويژه اي مطرح و تصويب گرديد.

  1. طراحي نرم افزار نوين توسط جمعي از اعضاي هيأت علمي باشگاه درخصوص شناسايي اوراق متخلف
  2. شناسايي افراد خاطي در آزمون مرحله اول كه به نحو مقتضي با آنها برخورد شده يا خواهد شد
  3. اتخاذ تدابير كارشناسي جهت جلوگيري از شركت افراد مذكور در آزمون هاي آتي

باشگاه دانش پژوهان جوان انتظار دارد تا كليه عوامل و عناصر آموزش و پرورش در سطوح مختلف در اجراي مطلوب اين آزمون ها كه گام مؤثري در شناسايي استعدادهاي برتر ميباشد، بيش از پيش اهتمام و همياري نمايند.
 

کلمات کلیدی:

المپیادهای علمی باشگاه دانش پژوهان جوان اطلاعیه مرحله اول مرحله دوم آزمون


اشتراک گذاری:

آخرین مطالب مرتبط