معرفی کتاب مکانیک تحلیلی و افتتاح انتشارات آیریسک


در پی تصمیمات قبلی آیریسک مبنی بر در اختیار گذاشتن منابع مناسب المپیاد برای دانش‌پژوهان؛ دپارتمان برنامه‌ریزی و مکانیک تحلیلیپشتیبانی محتوای آیریسک تصمیم گرفت تا با تهیه‌ و چاپ کتبی که خلا آن‌ها در بازار المپیاد ایران احساس می‌شود؛ گام دیگری در راستای گسترش فرهنگ المپیاد و برقراری عدالت آموزشی میان مناطق مختلف در سطح ابران بردارد. نخستین کتاب‌ از این سری که چند روزی است به چاپ رسیده مکانیک تحلیلی از سری کتاب‌های شومز است.
كتاب حاضر علاوه بر اين‌كه تمام سر فصل‌هاي درسی مكانيك تحليلي دانشگاهي را در بر مي‌گيرد؛ بيش از 720 مسئله‌ی با حل تشريحی و حدود 1500 مسئله با پاسخ را شامل می‌شود. تعدد چاپ‌ فراوان اين كتاب در دنيا، گواهی بر اعتبار بالای آن است.

اين كتاب می‌تواند برای دانشجويان رشته‌های مهندسی و به خصوص دانشجويان رشته‌ی فيزيک در مقطع كارشناسی و علاقه‌مندان به شركت در آزمون كارشناسی ارشد و داوطلبان شرکت در المپیادهای فیزیک و نجوم مفيد باشد. تاكنون كتب ديگری از جمله مكانيك كوانتوم، فيزيك جديد، نجوم، الكترومغناطيس و ... از اين مجموعه توسط سایر انتشارات‌ها ترجمه و چاپ شده‌اند كه به دليل استقبال دانشجويان بارها به چاپ مجدد رسیده‌اند. 

دانش‌آموزان علاقه‌مند به المپیادهای فیزیک و نجوم می‌توانند بعد از مطالعه‌ی کتاب‌های مقدماتی‌تر مکانیک مثل فیزیک هالیدی، از این کتاب به عنوان منبعی برای جمع‌یندی و حل مساله استفاده نمایند.
این کتاب توسط آقایان کامبیز خالقی و آرش خواجه و خانم سلمی محمدپور به فارسی ترجمه شده و در قطغ وزیری و در قالب ۷۲۰ صفحه در اختیار دانش‌پژوهان قرار گرفته است. برای خرید این کتاب اینجا را کلیک کنید.

کلمات کلیدی:

مکانیک تحلیلی انتشارات آیریسک المپیاد فیزیک المپیاد نجوم منابع المپیاد سری شومز کامبیز خالقی آرش خواجه سلمی محمدپور


اشتراک گذاری:

آخرین مطالب مرتبط