نتایج مرحله دوم المپیادهای سال 1395 اعلام شد


نتایج مرحله‌ی دوم المپیادهای علمی و ادبی سال 1395 اعلام شد و عده‌ی کمی موفق شده‌اند از سد این مرحله بگذرند اسامی این عزیزان در جدول زیر آمده است. تمام این دانش‌پژوهان (چه آیریسکی بوده‌اند و در کلاس و آزمون شرکت کرده‌اند و چه نبوده‌اند) تبریک ویژه‌ی ما را پذیرا باشند و برایشان در تمام مراحل زندگی موفقیت و شادی را آرزومندیم.

 

المپیاد ادبی المپیاد ریاضی المپیاد زیست‌شناسی المپیاد شیمی
المپیاد فیزیک المپیاد کامپیوتر المپیاد نجوم و اخترفیزیک  

 

دسته‌ی بزرگی از شرکت‌کنندگان نیز از این مرحله باز مانده‌اند و برای المپیادهای سال آینده یا کنکور آماده می‌شوند. تجربه‌ی سال‌های طولانی نشان داده که این عزیزان در هر مسیری با جدیت پیش بروند، موفقیت بزرگی به دست می‌آورند. برای همه‌ی ایشان موفقیت و سلامت و شادی را در سایه‌ی لطف خداوند آرزو داریم.

به همه‌ی شرکت‌کنندگان در مرحله‌ی دوم المپیادها توصیه می‌کنیم به دقت ادامه‌ی مطلب را دنبال کنند تا اطلاعات لازم برای ثبت نام و شرکت در دوره، اعتراض به نتایج یا روش تصحیح برگه‌های المپیاد را به دست آورند.

 

روش برگزاری و تصحیح مرحله دوم المپیاد 1395

نحوه رسیدگی به نظرات رسیده در خصوص سؤالات و پاسخ‌های آزمون المپیادهای علمی مرحله دوم:

پس از برگزاری آزمون مرحله دوم در اردیبهشت‌ماه سال 1395 ابتدا کلیه دفترچه سؤالات مربوط به المپیادهای مرحله دوم به همراه پاسخ‌نامه تستی و تشریحی ارائه‌شده توسط کمیته‌های علمی ذی‌ربط بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی باشگاه دانش‌پژوهان جوان قرار داده شد و سپس نظرات و ابهامات رسیده از سوی برخی شرکت‌کنندگان پیرامون سؤالات و یا پاسخ‌های تستی و تشریحی دریافت و در اختیار کمیته‌های علمی قرار گرفت. سپس کمیته‌های علمی ضمن تشكیل جلسه، نظرات ارسالی را با دقت بررسی نمودند و پاسخ‌های لازم از طرق مختلف به آنان اطلاع‌رسانی شد. همچنین هر آنچه كه جهت اطلاع عموم شرکت‌کنندگان ضروری بوده از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی باشگاه اعلام شد.

نحوه تصحیح و قرائت پاسخنامه‌های آزمون‌های تستی:

پاسخنامه آزمون‌هایی كه دارای سؤالات تستی بوده (ادبی، شیمی، كامپیوتر(روز اول) و زیست‌شناسی) توسط ماشین علامت‌خوان با دقت بسیار بالا در دو مرحله قرائت‌شده و كنترل و بررسی‌های دستی نیز جهت صحت قرائت بر روی آن‌ها انجام‌گرفته است.

فرآیند تصحیح اوراق تشریحی آزمون‌ها:

المپیادهایی كه دارای آزمون تشریحی بوده بر اساس مصوبه شورای باشگاه دانش‌پژوهان جوان پس از عملیات رمزگذاری اوراق امتحانی شرکت‌کنندگان برای هر پاسخ سؤال، دو تصحیح توسط مصحح اول و دوم با توجه به ریز بارم تعیین‌شده توسط كمیته، انجام پذیرفته و در صورت وجود اختلاف بین تصحیح اول و دوم، تصحیح سوم انجام شد که این نمره به‌عنوان نمره اصلی ثبت و محاسبه ‌شده است، همچنین اعضای كمیته علمی ذی‌ربط نیز بررسی‌های دقیقی را بر نحوه تصحیح اوراق امتحانی انجام داده است.

چگونگی انتخاب نفرات برگزیده:

کمیته‌های علمی جهت تعیین نفرات پذیرفته‌شده پس از مرتب نمودن نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحانی تمامی شرکت‌کنندگان مذکور را مورد بازبینی قرار داده و پس از اطمینان لازم از صحت عملیات انجام‌گرفته، خط برش را بر اساس نمرات مرتب‌شده تعیین نموده و بر همین اساس نفرات برگزیده انتخاب شده‌اند.

چگونگی توزیع کارنامه شرکت‌کنندگانی که پذیرفته نشده‌اند:

برای شرکت‌کنندگانی كه در این مرحله پذیرفته‌نشده‌اند ضمن آرزوی موفقیت در سایر عرصه‌های علمی، کارنامه‌ای جهت اطلاع صادرشده است كه در صورت تمایل می‌توانند كارنامه خود را (به استثنای شرکت‌کنندگان آزمایشی المپیادها) از روز دوشنبه 14 تیرماه 1395 از اینجا دریافت نمایند.

 

ثبت نام در آزمون عملی المپیاد کامپیوتر و دوره‌ی تابستانه سایر المپیادها

نحوه برگزاری آزمون عملی (مرحله سوم ) المپیاد كامپیوتر:

آزمون مرحله سوم (عملی) روز یکشنبه 20 تیرماه راس ساعت  9 صبح درمحل دانشگاه شهيد رجايی به نشانی  تهران، لويزان، خ شعبانلو برگزار مي‌شود.

حضور پذیرفته شدگان ساعت 8 صبح  با در دست داشتن اصل  شناسنامه در محل دانشگاه ضروری است.

* دانش آموزان شهرستانی می‌توانند در این مدت از خوابگاه باشگاه دانش‌پژوهان جوان استفاده نمایند.

زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مرحله دوم در سایر رشته‌های المپیاد:

پذیرفته‌شدگان این مرحله از المپیادهای علمی (به‌استثنای المپیاد كامپیوتر) می‌توانند در دوره آموزش تابستانی که از روز شنبه 19 تیر در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آغاز می‌گردد، شرکت نمایند. دانش‌پژوهان پذیرفته شده از ساعت 8 تا 15 روز جمعه 18 تیرماه جهت ثبت‌نام به همراه پدر یا مادر، به آدرس تهران، لویزان، خیابان شهید شعبانلو دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (دانشکده عمران) مراجعه نمایند.

دانش‌آموزانی که جهت ثبت‌نام به همراه نماینده اعزامی آموزش‌وپرورش مراجعه می‌نمایند می‌بایست تعهدنامه مربوط به ولی دانش‌پژوه را که ضمیمه است بعد از امضای ولی به تأیید اداره آموزش‌وپرورش منطقه رسانده و همراه خود داشته باشند.

مدارک موردنیاز جهت ثبت‌نام:

  • گواهی اشتغال به تحصیل عکس‌دار ممهور به مهر آموزشگاه (در سال جاری) محل تحصیل، حاوی مشخصات کامل، پایه و رشته تحصیلی دانش‌آموز. ضمناً دانش‌آموزانی که تغییر رشته داده‌اند، ارائه گواهی مبنی بر انجام تغییر رشته با درج نمره مربوطه نیز ضروری است.
  • خلاصه سابقه تحصیلی دوره متوسطه (ریز نمرات) یا کارنامه سال اول و دوم و سوم دبیرستان که به امضای مدیر رسیده و ممهور به مهر مدرسه باشد. (کپی مدارک فوق پذیرفته نمی‌شود)
  • اصل شناسنامه به همراه یک برگ تصویر صفحه اول (در صورت وجود توضیح یک کپی از صفحه توضیحات)
  • شش قطعه عکس رنگی 4×3 پشت‌نویسی شده با مشخصات کامل (عکس‌ها یک‌شکل و در سال جاری گرفته شده باشد.)

نکات قابل‌توجه:

  • چنانچه دانش‌آموزی شرایط لازم برای شرکت در مرحله اول المپیاد مندرج در بخشنامه شماره 209652/460 مورخ 94/10/16 را نداشته باشد، از وی ثبت‌نام به عمل نخواهد آمد.
  • در هر مرحله‌ای (اعم از دوره آموزشی تابستان و یا ... ) مشخص شود دانش‌پژوهی فاقد شرایط لازم و ضروری مندرج در بخشنامه مذکور است از ادامه حضور و آموزش وی جلوگیری خواهد شد.
  • باشگاه دانش‌پژوهان جوان برای تأمین خوابگاه دانش آموزان شهرستانی كه در دوره آموزش تابستانی شرکت می‌کنند، در دانشگاه شهید رجایی، برنامه‌ریزی نموده است. لذا شایسته است این دانش آموزان وسایل شخصی موردنیاز خود شامل حوله، مسواک، خمیردندان، لیوان، 2 ملحفه تمیز، کفش و لباس ورزشی، دفترچه بیمه درمانی، بیمه تكمیلی، کارت بیمه حوادث دانش‌آموزی و ماشین‌حساب را همراه داشته باشند.
  • ضروری است دانش آموزان المپیاد زیست‌شناسی، شیمی و فیزیك علاوه بر وسایل فوق‌الذکر روپوش سفید آزمایشگاهی نیز در طول دوره به همراه خود داشته باشند.
  • مقررات مربوط به پوشش دانش‌پژوهان در دوره آموزش تابستانی مانند مقررات دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه است. لذا ضروری است پذیرفته‌شدگان دختر با روپوش و مقنعه مدرسه و دانش آموزان پسر با لباس مناسب در دوره حضور یابند.

 

روش اعتراض به تصحیح برگه‌ها

 

چگونگی رسیدگی به درخواست‌های تجدیدنظر افرادی كه در مرحله دوم پذیرفته‌نشده‌اند:

با توجه به موارد فوق، چنانچه دانش‌آموزی به نتیجه اعلامی خود اعتراض داشته و خواستار رسیدگی مجدد باشد بر اساس مصوبه شورای باشگاه می‌تواند به یک‌سوم سؤالات تشریحی المپیاد مربوطه با توجه به كارنامه اخذشده درخواست رسیدگی مجدد (مطابق فرم رسیدگی مجدد بر روی سایت) داده و مراتب را به روش زیر فقط تا پایان وقت اداری ساعت 14:00) روز چهارشنبه 16 تیرماه جهت بررسی ارسال نموده و وصول آن را از طریق شماره تلفن 22027823-021 پی گیری نمایند. بدیهی است كمیته علمی ذی‌ربط در اسرع وقت نسبت به بررسی مجدد اقدام، و باشگاه پاسخ آن را به‌صورت مكتوب به آدرس پستی اعلام‌شده ارسال خواهد نمود. به درخواست‌هایی كه بعد از مهلت اعلام‌شده ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین شرکت‌کنندگان پذیرفته نشده المپیادهای تستی ادبی، زیست‌شناسی و شیمی در صورت تقاضای بررسی مجدد می‌توانند فرم مربوطه را تکمیل، و ارسال نمایند.

تذكر مهم: دانش‌آموزانی كه در المپیاد كامپیوتر پذیرفته‌نشده و درخواست رسیدگی مجدد دارند بایستی تا پایان وقت اداری (ساعت14:00) روز سه‌شنبه 15 تیرماه درخواست خود را جهت رسیدگی به روش فوق ارسال نمایند.

روش ارسال درخواست تجدیدنظر:

تكمیل فرم درخواست رسیدگی مجدد و ارسال آن از طریق ایمیل  azmoon@srttu.edu

ضمناً به‌منظور رعایت حقوق كلیه شرکت‌کنندگان تهرانی و شهرستانی، رسیدگی به اعتراضات صرفاً از طریق نمابر امکان‌پذیر بوده و تقاضا دارد از مراجعه حضوری اكیداً خودداری نمایید. بدیهی است باشگاه از پاسخگویی به مراجعین حضوری معذور است.

مجدداً یادآوری می‌گردد دانش‌آموزانی كه درخواست رسیدگی مجدد دارند پس از دریافت كارنامه و اطلاع از نمرات خود، نسبت به تنظیم فرم رسیدگی مجدد (به روش فوق) اقدام نمایند .

 

پذیرفته‌شدگان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 22027823 یا 22027825 تماس حاصل نمایند.

 

روابط عمومی و بین الملل باشگاه دانش پژوهان جوان

 

 


کلمات کلیدی:

نتایج مرحله دوم المپیاد المپیاد 1395 باشگاه دانش‌پژوهان جوان نتایج المپیاد مرحله دوم المپیاد آیریسک المپیاد ادبی المپیاد ریاضی المپیاد زیست المپیاد شیمی المپیاد فیزیک المپیاد کامپیوتر المپیاد نجوم قبول شدگان المپیاد آزمون المپیاد کلاس المپیاد دوره تابستانه المپیاد باشگاه دانش پژوهان جوان منابع المپیاد مدال آوران المپیاد نخبگان ایران اعتراض به نتایج المپیاد اعتراض مرحله دوم المپیاد خوابگاه المپیاد ثبت نام دوره تابستانه دانشگاه شهید رجایی مدال آوران المپیاد 1395


اشتراک گذاری:

آخرین مطالب مرتبط