آغاز ثبت نام اولین المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی ساختاری


دستورالعمل اولين دورۀ المپياد علمی دانش‌آموزی سلول‌های بنيادی و پزشكی بازساختی از سوی دكتر حسين شجاعی، المپیاد سلولهای بنیادیرئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان، به استان‌ها ابلاغ شد. بر اساس اين دستورالعمل، المپياد علمی سلول‌های بنيادی و پزشكی بازساختی به پیشنهاد و حمايت ستاد توسعۀ علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همكاری وزارت آموزش و پرورش، در سال تحصیلی 95-1394 به صورت آزمایشی برگزار خواهد شد.
این المپیاد به صورت متمرکز و در سه مرحله برگزار می‌شود، آزمون مرحلۀ اول در سطح کشور و آزمون مرحلۀ دوم در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود و برگزیدگان مرحلۀ دوم، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی پيش‌بيني شده، به مرحلۀ سوم راه می‌یابند.
تمامي دانش‌آموزان شركت‌كننده در اين المپياد، بايد در سال تحصيلي 95-1394 در يكی از پايه‌های دوم يا سوم متوسّطه به تحصيل اشتغال داشته و هيچ‌گونه وقفۀ تحصيلی يا ترك تحصيل نداشته باشند. اما هيچ محدودیتی از نظر شرط معدل، نمرات درسی و رشتۀ تحصیلی برای شرکت در اين المپياد در نظر گرفته نشده است.

 

بقیه در ادامه‌ ...
 


جوایز

جوايز و امتيازات برگزیدگان نهايي المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، شامل شركت 40 نفر برگزیدۀ آزمون مرحلۀ دوم در مدرسۀ تابستانی، اعطاي تنديس و جايزۀ نقدي به تناسب رتبۀ كسب‌شده، حمایت و هدایت تحصیلی به شرط قبولی در رشته‌های مرتبط با سلول‌های بنيادی و پزشكی بازساختی در دانشگاه به صورت ارائۀ کمک‌هزینۀ پژوهشی و عضويّت تعدادی از حائزان رتبۀ اوّل كشوری در تيم ملی جمهوري اسلامي ايران (در صورت برگزاری المپياد بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی) خواهد بود.

لازم به ذكر است اوّلين دورۀ المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، در حال حاضر فاقد هرگونه امتیازات مرتبط با ادامۀ تحصيل در رشته و دانشگاه مورد نظر بدون شركت در كنكور سراسري است. لذا برگزيدگان اين المپياد باید مشابه سایر افراد عادی در آزمون سراسری، بدون هیچ گونه امتیاز خاصی شرکت نمایند.

ثبت نام

بر اساس اين دستورالعمل، زمان ثبت‌نام اين المپياد از روز چهارشنبه 30 دی‌ماه 1394 لغايت پايان وقت روز دوشنبه 5 بهمن 1394 خواهد بود و فرايند ثبت‌نام، صرفاً به صورت اينترنتی و از طريق مراجعه به سامانۀ  http://azmoon.srttu.edu انجام خواهد شد.

مرحلۀ اول آزمون المپياد سلول‌های بنيادی و پزشكی بازساختی، ساعت 9:00 صبح روز يكشنبه 2 اسفند 1394 در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

 

منابع آزمون

گفتني است منابع طراحي سؤالات مرحلۀ اول آزمون شامل محتواي دروس فيزيك، شيمي، زيست‌شناسي و آمار دورۀ متوسطه و نيز محتواي کتابچۀ آموزشی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است که از طریق اینجا قابل دریافت است. برای آشنایی بیشتر، به سایت المپیاد سلول‌های بنیادی [+] مراجعه نمایید.

 

  دانلود بخشنامه اولین المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

  دانلود کتابچه آموزشی المپیاد سلول‌های بنیادی

 

کلمات کلیدی:

المپیاد سلول‌های بنیادی پزشکی بازساختی آیریسک المپیاد 1394 ثبت نام المپیاد المپیادهای علمی ایران باشگاه دانش پژوهان جوان سلولهای بنیادی


اشتراک گذاری:

آخرین مطالب مرتبط