نوبت به گیاهی رسید . . .

مبحث گیاهی در المپیاد زیست شناختی، به عنوان یکی از مباحث مهم و اصلی در این رقابت‌ها شناخته شده است. در این مبحث، دانشجویان و دانش‌آموزان علاقمند به رشته زیست شناسی با ساختار و عملکرد گیاهان، فتوسنتز، تنظیم رشد گیاهان، تکامل گیاهان، بیوشیمی گیاهان و … آشنا می‌شوند.

در المپیاد زیست شناختی، سوالات مربوط به مبحث گیاهی به صورت تئوری و عملی مطرح می‌شود. در بخش تئوری، دانشجویان و دانش‌آموزان با مفاهیم مربوط به گیاهان و عملکرد آن‌ها آشنا می‌شوند و در بخش عملی، با استفاده از تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی، توانایی حل مسائل و پاسخ به سوالات مربوط به گیاهان را دارا می‌شوند.

در این مبحث، مفاهیمی مانند ساختار گیاهان، انواع بافت‌های گیاهی، سیستم ریشه و ساقه، فتوسنتز و تنظیم رشد گیاهان، تکامل گیاهان و بیوشیمی گیاهان بررسی می‌شود. همچنین، در بخش عملی، دانشجویان و دانش‌آموزان با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی، به بررسی موضوعاتی مانند تاثیر نور بر فتوسنتز، تاثیر عناصر غذایی بر رشد گیاهان و … می‌پردازند.

.:. بیشتر بخوان .:.
وبینار صفر تا صد ژنتیک المپیاد زیست

علاوه بر منابع مطالعاتی، شرکت در دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی مربوط به مبحث گیاهی نیز می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا آمادگی خود را برای آزمون المپیاد زیست افزایش دهند.

در ادامه وبینار صفر تا صد گیاهی برای المپیاد زیست‌شناسی را مشاهده می‌کنید، در این گپ و گفت موارد زیر بررسی شده است:

همراه با:

پیام فتاحی – امیرجسین جسینی – حمیدرضا نوحی

🌿 گیاهی، اهمیت و معرفی منابع

🌿 گیاهی کمپل چه میزان کمک کننده است

🌿 از ریون چه فصل‌هایی اهمیت دارد

🌿 چگونه ریون بخوانیم

🌿 از کجا حل سوال کنیم؟و پاسخ به پرسش‌های شما

🎯برای شرکت در برنامه‌های آیریسک با روابط عمومی تماس بگیرید:

۰۹۹۲۰۱۱۹۷۵۰

۰۹۹۲۰۱۱۹۷۵۱

صفر تا صد گیاهی المپیاد زیست

کتاب‌های گیاهی المپیاد زیست

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.