ویرایش دوم کتاب استوکیومتری و محلول‌ها از مجموعه‌ی پرطرفدار نردبان المپیاد شیمی توسط انتشارات گچ منتشر شد. این کتاب به همت آقایان محمدرضا مس‌کاران و علی‌اکبر کوچک‌زاده و به سرپرستی دکتر مرتضی خلینا تولید شده است. در معرفی این کتاب همین جمله کافی است که بین دانش‌آموزان در سال‌های گذشته مطرح شده فقط با حل دقیق سؤالات آن می‌توان در مرحله‌ی اول المپیاد شیمی قبول شد. اما هدف المپیادی که فقط مرحله‌ی اول نیست! پس معرفی دقیق‌تر آن را بخوانید و با چشم بازتر انتخابش کنید:

کتاب استوکیومتری و محلول‌ها شامل چکیده‌ی سؤالات مهم مباحث استوکیومتری و محلول‌ها است که در آزمون‌های معتبر طرح شده‌اند. این آزمون‌های معتبر شامل مراحل ۱ و ۲ المپیاد شیمی ایران، کنکورهای داخل و خارج از کشور رشته‌های ریاضی و تجربی، المپیادهای کشورهای معتبر مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و آزمون‌های آزمایشی آیریسک است.
معیارهای متعددی برای انتخاب و چینش سؤالات این کتاب در نظر گرفته شده است. اهمیت، پر تکرار بودن و خاص بودن سؤالات بخشی از این معیارها بودند. همچنین سعی شده است تا تنوع سؤالات از نظر علمی، بصری و … در عین حداقل بودن تعداد آن‌ها در نظر گرفته شود، به طوری که دانش‌آموزان بتوانند انواع سؤالات را در قالب کمترین تعداد ممکن و در یک مجموعه در اختیار داشته باشند.
نکته‌ی دیگری که به آن توجه شده، چینش سؤالات با در نظر گرفتن ترتیب مباحث ارائه شده و همچنین سؤالات از آسان به سخت می‌باشد، به نحوی که دانش‌آموزان بتوانند هم گام با کلاس درس و یا مطالعه‌ی شخصی خودشان، تمرین‌های مبحث موردنظر را حل کنند. ضمناً نهایت تلاش ما بر آن بود که علاوه بر انتخاب بهترین سؤالات، بهترین و ساده‌ترین پاسخ‌ها را به صورت کاملاً تشریحی و قابل فهم ارائه کنیم.
در نتیجه حل تمرین‌های کتاب استوکیومتری و محلول‌ها به دانش‌آموزان المپیادی تأکید و به داوطلبان ممتاز کنکور سراسری پیشنهاد می‌شود. امیدواریم که این کتاب بتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند.

.:. بیشتر بخوان .:.
مقایسه‌ی استانها در المپیاد نانو 1402

ویرایش دوم کتاب استوکیومتری و محلولها

image پشت جلد
image روی جلد

بخشی از کتاب استوکیومتری و محلول‌ها را دانلود کنید و با محتوای آن آشنا شوید.

اگر این کتاب را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم از لینک‌های زیر نسخه‌ی چاپی یا فایل قانونی آن را تهیه کنید. خرید نسخه‌های قانونی، گروه تهیه‌کننده را دلگرم به آماده‌سازی کتاب‌های بهتر می‌کند.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.