کتاب نردبان المپیاد علوم زمین با درس‌نامه و سؤالات طبقه‌بندی شده برای دانش‌آموزانی آماده شده است که قصد دارند در مرحله‌ی اول و دوم المپیاد علوم زمین به موفقیت برسند؛ همچنین با مطالعه‌ی این کتاب بر تمام مباحث کتاب‌های درسی برای شرکت در امتحان نهایی زمین شناسی مسلط خواهید شد. نویسنده‌ی کتاب آقای رضا ملکان‌پور دانشجوی دکترای زمین‌شناسی و مدرس پر سابقه‌ی این رشته و در مدارس برتر هستند که در چند سال برگزاری المپیاد علوم زمین مدال‌آوران طلا، نقره و برنز زیادی را پرورش داده‌اند. این کتاب به صورت خودآموز است و می‌تواند قدم به قدم شما را در راه یادگیری همراهی کند.

المپیاد علوم زمین یک رقابت بین‌المللی برای دانش‌آموزان دبیرستانی است که در زمینه علوم زمین شرکت می‌کنند. این رقابت شامل سه مرحله است که در هر مرحله، دانش‌آموزان با مسائل و سوالات مختلف در زمینه جغرافیا، زمین‌شناسی، هواشناسی، اقلیم‌شناسی و سایر حوزه‌های مرتبط با علوم زمین روبرو می‌شوند. المپیاد علوم زمین یک فرصت عالی برای دانش‌آموزان است تا مهارت‌های خود را در حوزه علوم زمین بهبود داده و با دانش‌آموزان دیگر از سراسر جهان آشنا شوند. در نهایت از نفرات برتر این رشته انتظار می‌رود تا بتوانند راه‌هایی برای زندگی بهتر انسان‌ها و افزایش عمر زمین پیدا کنند.

سرفصل‌های درس و آزمون کتاب نردبان المپیاد علوم زمین

 1. علم زمین‌شناسی و شاخه‌های آن
 2. آب در هوا
 3. آب در دریا
 4. آب در خشکی
 5. کانی‌ها
 6. ماگماتیس و سنگ‌های آذرین
 7. سنگ‌های رسوبی
 8. فرایندهای دگرگونی و سنگ‌های دگرگون شده
 9. تغییرات سنگ‌ها
 10. جایگاه زمین در فضا
 11. ساختمان درونی زمین
 12. زمین‌ساخت ورقه‌ای
 13. زمین‌لرزه
 14. آتشفشان
 15. ساخت‌های تکتونیکی و کوهزایی
 16. شواهدی در سنگ‌ها
 17. تحولات گذشته
 18. رسم نقشه
 19. زمین در خدمت مردم
 20. آزمون‌های مرحله دوم المپیاد کشوری
.:. بیشتر بخوان .:.
اخبار المپیاد علوم زمین جهانی 2024 با آیریسک

کتاب المپیاد علوم زمین انتشارات گچ

image پشت جلد
image روی جلد

بخشی از کتاب نردبان المپیاد علوم زمین را دانلود کنید و با محتوای آن آشنا شوید.

اگر این کتاب را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم از لینک‌های زیر نسخه‌ی چاپی یا فایل قانونی آن را تهیه کنید. خرید نسخه‌های قانونی، گروه تهیه‌کننده را دلگرم به آماده‌سازی کتاب‌های بهتر می‌کند.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.