طبق خبری که از طرف باشگاه دانش‌پژوهان جوان منتشر شد، برای دانش‌آموزان عزیز شرکت‌کننده در آزمون‌های مرحله دوم، امکان درج درخواست بازبینی فراهم شده است. این بار علاوه بر پاسخ‌برگ‌های آزمون‌های چندگزینه‌ای پاسخ‌برگ آزمون‌های تشریحی نیز بارگذاری شده است. شما تا پنج‌شنبه، ۲۱ مرداد فرصت دارید درخواست خود را ثبت کنید.

۱. برای افزایش دقت در بررسی درخواست بازبینی آزمون‌های تشریحی می‌توانید هر جا که لازم است به شماره صفحه و محدوده‌ای از پاسخ‌برگ خود ارجاع دهید. مثلاً بنویسید “در یک چهارم دوم صفحه اول سوال ۳، پاسخ قسمت ب را نوشته‌ام.”

۲. سؤال‌های تشریحی، هر چند هر برگه دو بار و در موارد نزدیک مرز برش سه بار تصحیح شده، درصدی خطای مثبت یا منفی محتمل است. کمیته علمی مجاز است در هر مرحله‌ای که متوجه خطایی شد آن را برطرف کند حتی اگر منجر به کاهش نمره شود و حتی اگر دانش‌آموز اعتراض نکرده باشد.

دانش‌آموزانی که درخواست بازبینی آزمونی تشریحی را دارند شاید این سؤال برای‌شان مطرح باشد که چرا فقط می‌توانند برای یک سوم سؤال‌ها درخواست بازبینی بدهند.

دلیل آن این است که اگر هیچ محدودیتی برای تعداد درخواست یک نفر گذاشته نشود تعداد کل درخواست‌ها، که بسیاری از آن‌ها کاملاً ناموجه است، بسیار زیاد خواهد شد و همین موجب کاهش دقت و افزایش زمان رسیدگی به درخواست‌ها خواهد شد.
راه‌حل ما برای این مشکل اولاً این بوده که تعداد درخواست‌ها را محدود کنیم و به‌علاوه این شرط را هم بگذاریم که اگر یکی از درخواست‌های دانش‌آموز موجب افزایش نمره شد تمام سوال‌های دیگرش بازبینی شود. در این صورت انتظار داریم دانش‌آموزان نیز مواردی را مطرح کنند که موجه‌تر باشد.

.:. بیشتر بخوان .:.
اردوی آمادگی مرحله دو المپیاد زیست 1403

برای دیدن کارنامه و ثبت اعتراض به سامانه‌ی oly.medu.ir مراجعه کنید.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.