302 alefba electromagnetic1مجموعه‌ی دو جلدی الفبای الکترومغناطیس که توسط انتشارات دانش‌پژوهان‌جوان به چاپ رسیده است، در جلد اول مفاهیم الکتریسیته ساکن، خازن، مقاومت الکتریکی و الکتریسیته جاری و در جلد دوم مفاهیم مغناطیس و القای الکترومغناطیسی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
محور اصلی در تألیف کتاب، تلاش برای جامعیت آن بوده است، به این معنا که اولاً سعی شده تمامی مفاهیم قابل طرح برای رده‌ی سنی سوم دبیرستان کشور، مطرح شده و مورد تحلیل قرار گیرد و ثانیاً در مقام طرح مباحث، به نکات و ظرایفی که معمولاً در کتب دیگر مورد توجه قرار نمی‌‌گیرد، اشاره شده است.
همچنین در کنار طرح مباحث از نمونه سؤال‌های المپیادهای فیزیک ایران استفاده شایانی شده است و دانش‌پژوهانی که به مطالعه این کتاب می‌پردازند در حین فراگیری مطالب با این نمونه سؤالات آشنا خواهند شد.
در انتهای هر فصل نمونه سؤالاتی با عنوان مسائل تکمیلی (با جواب ولی بدون راه‌حل تشریحی) قرار داده شده است تا عزیزانی که تمایل به تمرین بیشتر دارند بتوانند با حل آنها خود را برای شرکت در المپیادهای علمی آماده کنند. این کتاب توسط آقایان مهدی متقی پور و یوسف صباغی تالیف شده است. جلد یک این کتاب را از اینجا و جلد دو آن را از اینجا خریداری نمایید.

 

.:. بیشتر بخوان .:.
کتاب المپیادهای شیمی کمبریج انتشارات گچ

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.