خرسندیم که به دلیل درخشش دانش پژوهان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک در سالهای اخیر،پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک - 2011 لهستان امسال نیز با شرکت دو تیم از جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات موافقت شد. پس از بررسی نهایی نتایج آزمونها و نمرات دارندگان مدالهای طلای کشوری المپیاد نجوم و اخترفیزیک، اعضای تیمهای رسمی و مهمان ایران برای شرکت در مسابقات جهانی اعلام شد. شایان ذکر است اعضای هر دو تیم بامداد پنجشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۰ جهت شرکت در پنجمین المپیاد جهانی نجوم واختر فیزک که از سوم تا دوازدهم شهریور ماه سال جاری در لهستان برگزار میشود به آن کشور عزیمت نمودند.

جهت آشنایی با اعضای تیمهای رسمی و مهمان جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات و همچنین خبرهای تکمیلی در خصوص این دوره از مسابقات به ادامه مطلب مراجعه نمایید. در پایان مسابقات جهانی ۲۰۱۱ لهستان، تیمهای ایران با کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز در مکانهای دوم و یازدهم جهان قرار گرفتند.

(اصل خبر: جمعه ۴ شهریور ۱۳۹۰ – ویرایش و اضافه به خبر: ۱۲ شهریور ۹۰)

اعضای تیم رسمی ایران در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک – ۲۰۱۱ لهستان

رامتین کرامتی

رامتین کرامتی

شهید بهشتی – ساری

مدال برنز

اصلان نورقاسمی

اصلان نورقاسمی

شهید مدنی – تبریز

مدال برنز

احسان عابدی

احسان عابدی

شهید مدنی – تبریز

مدال نقره

علی فهیم نیا

علی فهیم نیا

علامه حلی – خوی

مدال نقره

پرهام پرسنده خیال

پرهام پرسنده خیال

علامه طباطبایی – تهران

مدال برنز

 

 

اعضای تیم مهمان ایران در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک – ۲۰۱۱ لهستان

بهنام پورقاسمی

بهنام پورقاسمی

علامه حلی – تهران

مدال نقره

مهدی سلیمانی فر

مهدی سلیمانی فر

شهید اژه ای – اصفهان

مدال برنز


آریان هاشمی

آریان هاشمی

علامه طباطبایی – تهران

مدال نقره

محمد بیاضی

محمد بیاضی

شهید مدنی – تبریز

مدال برنز

علی اکبر کاوه ای

علی اکبر کاوه ای

انرژی اتمی – تهران

مدال طلا

 

جدولهای توزیع مدال و امتیازات تیمی و انفرادی المپیاد جهانی ۲۰۱۱ نجوم و اخترفیزیک (لهستان)

مدال طلا

کشور امتیاز نام
Czech Republic ۱۰۱.۴۲ Stanislav Fort
China ۹۹.۷۴ Sihao Cheng
India ۹۸.۸۴ Akshay Krishna
Slovakia ۹۶.۶۹ Peter Kosec
Bulgaria ۹۶.۰۶ Momchil Molnar
India ۹۵.۳۲ Jeevana Priya Inala
Poland (G) ۹۴.۰۸ Filip Ficek
Iran (G) ۹۳.۰۹ Ali Akbar Kavei
India ۹۲.۱۰ Sharad Mirani
China ۹۰.۷۰ Simiao Cheng

 

مدال نقره

کشور امتیاز نام
Indonesia ۸۹.۲۲ Ko Matias Adrian Kosasih
China ۸۸.۲۰ Geng Zhao
China ۸۷.۲۷ Jianyang Fu
Iran ۸۶.۷۲ Ali Fahimniya
Indonesia ۸۶.۴۲ Raymond Djajalaksana
Iran (G) ۸۶.۳۶ Aryan Hashemi Talkhooncheh
India ۸۶.۱۷ Bharadwaj Rallabandi
Czech Republic ۸۵.۵۱ Jakub Vosmera
Singapore ۸۵.۰۷ Ye Wang
Iran (G) ۸۳.۳۴ Behnam Pourghassemi Najafabadi
Lithuania ۸۳.۱۷ Motiejus Valiunas
Korea ۸۲.۲۷ Heungsik Park
Korea ۸۱.۵۳ Sangwon Kim
Poland ۸۱.۵۳ Maksymilian Sokołowski
Thailand ۸۱.۳۳ Nondh Panithanpaisal
Iran ۸۱.۲۰ Ehsan Abedi
Serbia ۸۱.۰۹ Stefan Andjelkovic
Serbia ۸۰.۲۶ Ognien Markovic

 

مدال برنز

کشور امتیاز نام
India ۷۷.۵۴ Akhil Kedia
Iran ۷۷.۲۷ Ramtin Keramati
Korea ۷۶.۵۳ Yunseo Jang
Belarus ۷۵.۴۳ Zakhar Plodunov
Brazil ۷۴.۶۶ Gustavo Haddad F.eS.Braga
Russia ۷۴.۵۵ Aleksey Akinshchikov
Indonesia ۷۴.۲۲ Muhammad Wildan Gifari
Iran ۷۳.۹۷ Aslan Noorghasemi
Ukraine ۷۳.۷۵ Anton Dmytriyev
Thailand ۷۳.۲۶ Krittanon Sirorattanakul
Iran (G) ۷۱.۳۶ Mehdi Soleimanifar
Romania ۷۱.۱۴ Mihai Racoreanu
Romania ۷۰.۵۱ Andrei Alexandru Cuceu
Poland (G) ۷۰.۴۲ Dominik Suszalski
China (G) ۷۰.۳۲ Ye Wang
Ukraine ۷۰.۳۲ Arkadiy Kossakovs`ky
Thailand ۶۸.۹۷ Pongpichit Chuanraksasat
Croatia ۶۸.۸۹ Leonardo Pierobon
Greece ۶۸.۵۳ Despoina Pazouli
Iran (G) ۶۸.۲۰ Mohhammad Bayazi
Brazil ۶۷.۷۹ Ivan Tadeu Ferreira Antunes
Poland (G) ۶۷.۶۸ Krzysztof Będkowski
Poland (G) ۶۷.۵۷ Przemysław Kuta
Thailand ۶۷.۴۸ Kitipoj Ngernyuang
Slovakia ۶۷.۳۵ Matus Kulich
Poland ۶۷.۲۷ Miłosz Jakubek
Iran ۶۶.۶۱ Parham Porsandeh Khial
Greece ۶۶.۲۲ Georgios Lioutas
Belarus ۶۵.۷۸ Svetlana Komar
Korea ۶۵.۴۲ Gilhyun Ryou
Serbia ۶۵.۰۱ Filip Zivanovic
Bulgaria ۶۴.۸۲ Konstantin Gundev
Belarus ۶۴.۷۹ Hanna Fakanava

 

نتایج تیمی

تیم شرکت کننده امتیاز نهایی
Romania ۹۲.۷
Iran ۹۱.۶۸
India ۹۱.۵
China ۷۶.۲۶
Indonesia ۷۴.۲۰۵
Korea ۷۰.۷۷۵
Brazil ۷۰.۲۹
Slovakia ۶۹.۵
Poland (G) ۶۹.۱۲
Bulgaria ۶۷.۶۸
China (G) ۶۷
Iran (G) ۶۶.۴۹۵
Croatia ۶۰.۶۳
Belarus ۵۸.۸
Czech Republic ۵۶.۵۶
Lithuania ۵۴.۷۴
Ukraine ۵۲.۹۶۵
Russia+Kazakhstan ۵۲.۳۲۵
Serbia ۴۸.۵۱
Poland ۴۷.۰۴
Sri Lanka ۴۴.۲۹
Singapore ۴۲.۳۱۵
Hungary ۴۱.۷۶
Thailand ۳۹.۱۵
Greece ۳۲.۸۵
Bangladesh+Kazakhstan ۲۲.۹۵
Columbia+Portugal ۱۶.۱۸۵

* توضیح: ایران و هند به طور مشترک به مقام دوم دست یافتند.

 

 

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.

خانهفرهنگ‌نامهفروشگاهکلاس‌هاتماس