بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش (Tehran Open 2011) در نیمه اول آذر ماه سال ۱۳۹۰ برگزار خواهد گردید.بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش (Tehran Open 2011) این مسابقات به همت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و با مدیریت آموزش و پرورش منطقه ۶ برگزار می شود. این دوره مسابقات ویژه دانش آموزان طراحی گردیده است. لازم به ذکر است مسابقات در دو بخش لیگ های رباتیک و تورنمنت برنامه نویسی می باشد و مکان آن، دبیرستان ماندگار البرز خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بخشهای برگزاری و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام در این مسابقه، به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

تورنمنت برنامه نویسی:
معمولا دانش آموزان به دو هدف در مسابقات رباتیک شرکت می نمایند، سنجش سطح علمی خود و افزایش تجربه و انگیزه ایشان. در حال حاضر هیچگونه بستری برای شرکت دانش آموزان ترم های ۱، ۲ شبیه سازی در مسابقات رباتیک وجود ندارد. در نتیجه ریزش در این دوره ها بسیار زیاد می باشد، به همین جهت لیگ های تورنمنت برنامه نویسی اختصاصا برای دوره های ربوکاپ طراحی شده است تا این فضا را در بستری مناسب در اختیار دانش آموزان قرار دهد. همچنین از دیگر دلایل ریزش در دوره های ربوکاپ نحوه استعدادیابی نامناسب ایشان می باشد که باعث ورود افرادی غیر علاقمند و مستعد به دوره های شبیه سازی می گردد، به همین دلیل در این مسابقات بهترین برنامه نویسان ایران آزمونی را طراحی نموده اند که با شیوه ای صحیح بتوانند استعدادهای برنامه نویسی را در سنین پایین کشف، شناسایی و به دنیای برنامه نویسی هدایت نمایند.
فضای لیگ های تورنمنت برنامه نویسی نظیر مسابقات ACM طراحی گردیده تا هیجان لازم را برای دانش آموزان ایجاد نماید.

 

.:. بیشتر بخوان .:.
منابع مرحله دوم المپیادهای علمی سال 1403 اعلام شد

لیگ های رباتیک:
در این بخش نیز پرطرفدار ترین لیگ های ایران و جهان گنجانده شده است که لیگ مسیریاب مقدماتی مخصوص دانش آموزان دبستان و راهنمایی و سایر لیگ ها برای تمامی دانش آموزان می باشد.
امید است با برگزاری این مسابقات، نقطه عطفی در ارتقاء دیدگاه و برنامه ریزی نظام آموزش و پرورش در بخش رباتیک ایجاد شود.

 

آدرس دبیر خانه: تهران – میدان فلسطین – خیابان فلسطین شمالی – پ‍‍‍‍ژوهشسرای دکتر کاظمی آشتیانی
شماره تماس دبیر خانه: ۸۸۹۲۶۸۵۵-۰۲۱
سایت مسابقات:www.tehranopen2011.com
ایمیل مسابقات: info@tehranopen2011.com

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.