شبیه‌ترین آزمون‌ها به مرحله‌ی اول (یا بخش تستی مرحله دوم) المپیادهای ایران، المپیادهای آمریکا است. هم در ساختار و هم در موضوعات این دو کشور آزمون‌های مشابهی را برگزار می‌کنند. به همین دلیل پر طرفدارترین سؤالات کشورهای دیگر در بین دانش‌پژوهان ایران، آمریکا بوده و این آزمون‌ها بارها در ایران ترجمه شده. آخرین انتشار قبلی، تا سال ۲۰۱۲ را شامل می‌شد، اما در دهه‌ی اخیر، هم سطح سؤالات پیشرفت کرده و هم مطالب جدیدی در آن‌ها به چشم می‌خورد که انتشار ترجمه و پاسخ آزمون‌های جدید را واجب می‌کرد.

در کتاب حاضر که به کوشش مریم دهقان، مهدی قربانی و رضا کریمی آماده شده است، آزمون‌های منطقه‌ای (Local) سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ به همراه پاسخ تشریحی در اختیار شما قرار گرفته است. هر یک از این آزمون‌ها شامل ۶۰ سؤال تستی هستند و برای گذر عالی از سد مرحله‌ی اول یا بخش تستی دوم المپیاد شیمی ایران باید آن‌ها را به دقت بررسی کنید.

پس از بررسی کامل و دقیق المپیادهای منطقه‌ای، کتاب المپیادهای شیمی ملی آمریکا را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا هم با سؤالات دشوارتر و هم سؤالات مشابه تشریحی مرحله دوم ایران آشنا شوید.

image پشت جلد
image روی جلد

بخشی از کتاب المپیادهای شیمی آمریکا (آزمون‌های منطقه‌ای) را دانلود کنید و با محتوای آن آشنا شوید.

اگر این کتاب را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم از لینک‌های زیر نسخه‌ی چاپی یا فایل قانونی آن را تهیه کنید. خرید نسخه‌های قانونی، گروه تهیه‌کننده را دلگرم به آماده‌سازی کتاب‌های بهتر می‌کند.

.:. بیشتر بخوان .:.
آزمون‌های برنز تا طلای المپیاد شیمی 1403

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.