مربع1

دوره آموزش مقدماتی پایتون می‌تواند یکی از برنامه‌های بسیار مفید و مفرح در تابستان ۱۴۰۲ باشد که توسط دانشگاه صنعتی شریف و برای دانش‌آموزان سراسر کشور (به صورت آنلاین) برگزار می‌شود. امروزه در دنیای برنامه نویسی، پایتون (Python) یکی از قدرتمندترین زبان‌های برنامه نویسی است. با به وجود آمدن پایتون، تحول شگرفی در دنیای برنامه نویسی به وجود آمد. این زبان با ویژگی‌های شی گرا، تفسیری، سطح بالا، حرفه‌ای بودن و چند منظوره بودن در حال گسترش روزافزون در جهان است. پایتون در عین سادگی، یکی از قدرتمندترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا محسوب می‌شود و در حوزه‌های مختلفی از جمله هوش مصنوعی، توسعه وب، ساخت اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ کاربرد دارد.

دوره آموزش پایتون یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین دوره‌های برنامه‌نویسی سطح بالا در جهان است. آموزش پایتون توسط بزرگان صنعت برنامه‌نویسی توصیه شده است و  به کارگیری آن در اهداف مختلف توسط غول های بزرگ صنعت کامپیوتر نظیر گوگل، آمازون، Mozila ، drop box  و … سبب شده است این زبان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و این شرکت‌ها همواره به دنبال برنامه نویسان و توسعه دهندگان پایتون باشند.

اگر می‌خواهید برنامه‌نویسی را برای کاربردهای عمومی یا برای المپیاد کامپیوتر شروع کنید، یادگیری زبان پایتون می‌تواند انتخاب خیلی خوبی باشد. یکی از بخش‌های ترسناک یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی، این است که ساختار اغلب آن‌ها شبیه به زبان‌های طبیعی (مثل زبان فارسی، انگلیسی و …) نیستند؛ اما قواعد نحویِ زبان پایتون شبیه به گرامر زبان انگلیسی است. این زبان همچنین خوانایی بسیار روانی دارد.

دوره آموزش پایتون مقدماتی

ویژه دانش‌آموزان سال‌های هشتم تا دوازدهم

محتوای دوره آموزش مقدماتی پایتون:

  • آشنایی کلی با پایتون و قابلیت‌های آن
  • آشنایی با توابع مهم داخلی پایتون، متغیرها، عملگرها، متدها و موارد کاربرد آن‌ها
  • آشنایی با ساخت تابع توسط کاربر
  • آشنایی با دستورهای شرط و تکرار
  • آشنایی با لیست، رشته، مجموعه، دیکشنری و تاپل

.:. بیشتر بخوان .:.
کلاس المپیاد آیریسک از مقدمات تا مدال جهانی

مدرس دوره:

مهدی متقی پور (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف)

مکان و نحوه برگزاری دوره:

این دوره به صورت آنلاین در محیط اسکای‌روم دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. آدرس کلاس آنلاین یک روز قبل از شروع دوره برای شرکت کنندگان ایمیل خواهد شد.

پیش‌نیاز:

برای شرکت در این دوره به هیچ پیش‌نیازی احتیاج ندارید.

تلفن پاسخ‌گویی به سوالات:

مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی دانشگاه صنعتی شریف به شماره تلفن ۶۶۹۸۰۸۵۴-۶۶۹۸۰۹۲۶-۰۲۱ و شماره واتس‌اپ ۰۹۱۰۲۰۱۵۵۹۶ برای ارتباط و پشتیبانی شبانه‌روزی

مدت و زمان دوره آموزشی:

۱۲ ساعت، جمعه‌ها ساعت ۱۷ تا ۲۰ (شروع دوره: ۱۳ مرداد ۱۴۰۲)

ثبت‌نام:

هزینه این دوره برای شرکت‌کنندگان عادی ۴۹۵۰۰۰ تومان است، اما مخاطبان آیریسک که از لینک زیر (پرداخت در صفحه دانشگاه صنعتی شریف) ثبت‌نام می‌کنند، با ۷۵۰۰۰ تومان تخفیف در دوره ثبت‌نام می‌شوند:

فهرست مطالب

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.